1 Şubat 2014′ den Sonra Kredi Kartı İle Cep Telefonu Kaç Taksit Yapılıyor ?

1
108

android telefon1 Şubat 2014′ den Sonra Kredi Kartı İle Cep Telefonu Kaç Taksit Yapılıyor , kredi kartı ile altın alınmıyor mu, cep telefonu alınca kaç taksit yapılacak,

1 şubat 2014 den itibaren yürürlüğe giren düzenlemede özellikle cep telefonu tutkunları için oldukça üzüntü verici, zira 1 şubat 2014 den itibaren yapılan yeni düzenleme ile birlikte cep telefonu alırken taksit yapılamayacak.

Cep telefonlarında peşin fiyatına taksitler kaldırıldı

Son yıllarda  özellikle akıllık ve dokunmatik telefonların çıkmasıyla, kullanıcıların sürekli bir üst modele geçmesi, ve sürekli telefon değiştirmesi ile birlikte, ortaya çıkan sonuç bilinçsiz alışveriş yapıldığının göstergesiydi, yapılan yeni düzenleme de bu bilinçsiz alışverişin bi nebze önüne geçmek için bir önlem niteliğinde, ancak bu duruma birçok kişiden tepki de gelmiyor değil,

vatandaş ; “alan razı veren razı neden böyle bir düzenleme yapıldı” şeklinde sitem ederken, bazı vatandaşlar ise bu durumun vatandaşın lehine bir durum olduğunu belirterek, oldukça faydalı olduğunun söylüyor.

Cep telefonunda taksitler kaldırıldı mı ?

Aslında tamamen taksitler kaldırılmadı, sadece peşin fiyatına taksit avantajı kaldırıldı diyebiliriz, yani 1800 TL telefon alan bir vatandaş, bunu peşin fiyatına 12 taksite böldüremeyecek, ancak vade farkıyla taksit yapabilecek, yani 1800 TL yi 12 taksit yaptığında 2.200 civarında bir vade farkı eklenecek, bu da vatandaş için ayrı bir yük olmuş olacak.

 

BDDK’nın 1 Şubat’ta yürürlüğe girecek düzenlemesine göre, gıda, yemek, akaryakıt, kuyum ve cep telefonu gibi ürünlerde taksitlendirme yapılamayacak, mobilya ve beyaz eşya satışlarında ise taksit sayısı 9 ayla sınırlı tutulacak.

1 Yorum

  1. bu uygulama bence çok yerinde olmuş, çünkü millet iphone 4 kullanırken iphone 5 çıkınca direk saldırıyordu böyle bir saçmalık yok yahu, bazı kişiler var öyle ben görüyorum ne anlıyorlar sürekli yeni telefon kullanınca ne oluoo ? telefondan iş mi yapıyor ? hayır ? sürekli oyun, face bilmem ne, gereksiz yani.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here