112 Acil Yardım hattı neden gereksiz yere meşgul edilmemelidir?

0
308

112 Acil Yardım hattı neden gereksiz yere meşgul edilmemelidir?

112 Acil yardım hattını arayıp gereksiz yere meşgul eden, gereksiz yere sorular soran kişilerin yaşamları sorgulanmalıdır, çünkü normal bir birey aklı başında bir insanın yapacağı bir iş değildir.

112 Acil Yardım hattı neden gereksiz yere meşgul edilmemelidir?
112 ambulans

İnsanların yaşamını kurtaran, 30 saniye geç kalması bile büyük ölümlere hatta kalıcı yaralanmalara sebep olan bu denli önemli olan 112 Acil Yardım hattı maalesef ki ülkemizde gereksiz yere bazı kişiler tarafından meşgul edilmektedir. Bu aslında bir insanlık suçudur bunu yapan kişilerin ne büyük bir suç işlediği, meşgul ederek belki de birilerinin yaşamını kaybetmesine neden olduğu bilinmesi gerekir.

Cehaletle başaçıkmak bu gibi sorunların üstesinden gelecektir, hiçbir okumuş bilgili ve kültürlü bir adam böyle bir işe asla girişmez. Bu yüzden eğitim – eğitim – eğitim diyoruz…

112 Acil Yardım Hattı ülkemizde ücretsiz olarak hizmet veren bir kuruluştur. Sağlık problemi, kaza gibi durumlarda arayıp ambulans isteyebilmekteyiz ancak gereksiz kişiler tarafından meşgul edildiği için maalesef ki ülkemizde çağrı merkezi çalışanları büyük sorunlar yaşamaktadır. Biz öğrenciler olarak gereksiz yere meşgul eden kişiler gördüğümüzde bunları uyarmalıyız, gereksiz yere meşgul edilen sağlık hattı belki de birilerinin yaşamının yitirmesine neden olabilir. Bunun bilincinde olmalıyız.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here