2 Yıllık Önlisans Mezunları Ücretli Öğretmenlik Yapabilir Mi ?

2
334

soru-gonder2 Yıllık Önlisans Mezunları Ücretli Öğretmenlik Yapabilir Mi, öğretmen olabilir mi, meslek yüksek okulu mezunları 2 yıllık öğretmen olurmu,

Soru :
Bursa uludağ üniversitesi 2 yıllık mezunuyum, öğretmen eksiği olan okullarda öğretmen olabilir miyim ? yani 4 yıllık lisans mezunlarının yaptığı gibi öğretmen eksiği olan okullarda ücretli olarak öğretmenlik yapabilir miym ? 2 yıllık önlisans mezunlarının buna hakkı varmıdır ? Lütfen bilgi verin.

Cevaplandı :

2 yıllık önlisans mezunları ücretli öğretmenlik yani vekil öğretmenlik yapamaz diye belli bir kural yoktur, sadece eğer bölümünüz iyi ise, bölümünüzden mezun olan 4 yıllık lisans öğrencileri istedikleri yerlere gelebiliyorsa yani açıkta kalan öğrenci pek yoksa, ozaman iş size düşüyor işte o zaman 2 yıllık önlisans mezunları okullarda açık olduğu için eğitim verme şansı buluyor.

Şu da çok büyük etken tabiki ; eğer mezun olan 4 yıllık mezunları özel sektörü tercih ediyorsa, dolayısıyla okullarda yine açık oluşmakta.

Örneğin ; bilgisayar prog. , ingilizce, çocuk gelişimi gibi bölümlerin 2 yıllık bölümlerinden mezun olan öğrenciler okullarda ücretli öğretmenlik yapma şansı daha fazladır. Ücretli öğretmenlik ilanlarını takip edin ve başvurularınızı yapın.

2 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here