2 Yıllık Önlisans Mezunları Ücretli Öğretmenlik Yapabilir Mi ?

2
364

soru-gonder2 Yıllık Önlisans Mezunları Ücretli Öğretmenlik Yapabilir Mi, öğretmen olabilir mi, meslek yüksek okulu mezunları 2 yıllık öğretmen olurmu,

Soru :
Bursa uludağ üniversitesi 2 yıllık mezunuyum, öğretmen eksiği olan okullarda öğretmen olabilir miyim ? yani 4 yıllık lisans mezunlarının yaptığı gibi öğretmen eksiği olan okullarda ücretli olarak öğretmenlik yapabilir miym ? 2 yıllık önlisans mezunlarının buna hakkı varmıdır ? Lütfen bilgi verin.

Cevaplandı :

2 yıllık önlisans mezunları ücretli öğretmenlik yani vekil öğretmenlik yapamaz diye belli bir kural yoktur, sadece eğer bölümünüz iyi ise, bölümünüzden mezun olan 4 yıllık lisans öğrencileri istedikleri yerlere gelebiliyorsa yani açıkta kalan öğrenci pek yoksa, ozaman iş size düşüyor işte o zaman 2 yıllık önlisans mezunları okullarda açık olduğu için eğitim verme şansı buluyor.

Şu da çok büyük etken tabiki ; eğer mezun olan 4 yıllık mezunları özel sektörü tercih ediyorsa, dolayısıyla okullarda yine açık oluşmakta.

Örneğin ; bilgisayar prog. , ingilizce, çocuk gelişimi gibi bölümlerin 2 yıllık bölümlerinden mezun olan öğrenciler okullarda ücretli öğretmenlik yapma şansı daha fazladır. Ücretli öğretmenlik ilanlarını takip edin ve başvurularınızı yapın.

Önceki MakaleEndülüs Emevi Devleti Hakkında Kısa Bilgi, Konu Özeti
Sonraki MakaleSamsung Galaxy Ace 5830i Android Sürümü Güncelleme, Yükseltme Nasıl Yapılır ?

2 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz