Açıköğretim Okuyanlar Burs / Kredi Alabilir Mi ?

0
117

aöfAçıköğretim den üniversite okuyanlar burs veya kredi alabilir mi ? her yıl binlerce, yüzbinlerce öğrenci üniversiteye kayıtlarını yaptırıyor, bu konuda bilgisi olmayan veya yeni üniversiteye gidecek olan arkadaşlarımıza yardımcı olması için bu başlık altından sizlerle bu yazıyı paylaşmaya karar verdim.

Açıköğretim okuyan bir öğrenci kredi veya burs imkanlarından faydalanabilir mi ? bu sorunun cevabını yazının devamından bulabilirsiniz.

Üniversitelerin örgün öğretim bölümlerinde okuyan öğrenciler devletin verdiği burs ve kredi imkanlarından faydalanabilmektedir, öğrenim süresi 2 veya 4 yıl olması fark etmeksizin Kyk tarafından verilen bu kredi ve burs imkanlarından faydalanmaktadırlar.

Açıköğretim fakültesi üzerinden üniversite okuyan öğrenciler ise, kyk tarafından verilen burs ve kredi imkanlarından faydalanamıyor.

Ancak AÖF kaydı olan öğrencilere farklı kurum veya kuruluşlar burs veya kredi veriyor mu bu konuda bilgim bulunmuyor.

Açıköğretimden üniversite okumanın temel şartlarından birisi olan, hem çalışıp hemde üniversite bitirme durumuna ters düştüğü için devlet tarafından bu öğrencilere burs veya kredi imkanı verilmiyor.

Ancak çok çok özel şartlar varsa, öğrenci çalışamayacak durumda ise, bu konuda gerekli yerlere müracat edilebilir, sonuç ne olur bu konuda birşey demek yanlış olur ancak gerekli yerlere resmi yazışmalar yapılabilir.

Önceki MakaleWord Sayfa Arkaplanına Saydam Fotoğraf Ekleme
Sonraki MakaleÖrgün Öğretim Ne Demek ?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz