Afetler sonrasında sosyal yardımlaşma neden önemlidir

0
141

Afetler sonrasında sosyal yardımlaşma neden önemlidir? Afet’den sonra sosyal yardımlaşmanın önemi. Afetlerden sonra devletler bireyler ve toplumlar arasında yaşanan sosyal yardımlaşmanın önemi.

Doğal afetler ne zaman nasıl ve nereden geleceği belli olmayan ve doğada yaşanan birtakım değişiklikler sonucunda ortaya çıkan yıkıcı ve felaketle sonuçlanan birtakım olaylardır.

Bu doğa olaylarının bazıları diğer bir doğa olayını ve felaketi tetikleyebilir. Doğal afetlerin bir diğerini tetiklemesine örnek olarak depremler sonucu meydana gelen Tsunami örnek olarak verilebilir.

Dolayısıyla ortaya çıkan bu felaket durumlarında can ve mal kaybı oldukça yüksek olabilmektedir. Yaşanan bu doğal afetler sonucunda milletler ve ülkeler arasında dayanışma yapılması adına çeşitli ihtiyaç ürünleri ve yardım malzemeleri gönderilir. Bu yardım malzemeleri daha çok temel ihtiyaçları karşılamak adına gıda ve barınma üzerinedir.

Dolayısıyla Afetler sonrasında dayanışma, yardımlaşma felaket yaşanan bölge insanına faydalı olmak acılarını hafifletmek adına bir gereklilik ve insani görevdir.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here