Aile ile Röportaj Aile Bireylerini Tanıtma

0
296
türk aile yapısı
aile bireylerini tanıtma, aile bireyleri ile röportaj

Aile büyüklerinizle röportaj yaparak aile bireylerini tanıtınız, sosyal bilgiler 4. sınıf ödevi, hazırlık çalışması

Aile büyüklerimizle röportaj yapıp aile bireylerimizi tanıtacağız, bu yazıda sizlere ödevlerinizde yardımcı olmak için ben örnek göstereceğim, burada yazılarınlar sizlere örnek olması için çocuklar aynısını yazarsanız hoca kabul etmez, o yüzden bunu okuyun ve sonra kendi aile büyüklerinize konu belirleyip röportaj yapınız.

Konu : Gün içinde neler yaparsınız?

Öğrenci : Gün içinde neler yaparsınız?
Anne : Genellikle hafta içi sabah 7,30 da kalkıyorum ve eşimle kızımı kahvaltılarını yapmaları için kahvaltı sofrası hazırlıyorum, kızımı ve eşimin kahvaltısını yapmaları için üstlerine çok düşsem de aslında onlar bu durumdan çok memnun olduklarını biliyorum, kahvaltının ardından eşimi ve kızımı kapıdan uğurluyorum, babası kızımı servise bindiriyor.
Ben daha sonra sabah sporumu yapmak için koşu bandını kullanıyorum, biraz spor yaptıktan sonra sabah haberlerine ve gazete başlıklarına internetten bakıyorum.
Tüm bunları yaparken öğlen saati geliyor, Öğle yemeğimi yedikten sonra komşularımı davet ediyorum bazen de ben onlara gidiyorum sıcak bir sohbetin ardından kızımı karşılamak için durağa gidiyorum.

Kızımla eve geldiğimizde 1 saat sonra eşim de eve geliyor ve akşam yemeği için hazırlıklar başlıyor. Genellikle günüm bu şekilde geçiyor, kızım ve eşimle çok mutluyum.

Öğrenci : Gün içinde neler yaparsınız?
Baba : Sabah uyandığımda genelde çok zor uyanan birisiyim, hatta uyanamıyorum da diyebilirim kahvaltımı yaparken uyukladığımı biliyorum, sabah eşim beni uyandırdığında genellikle 7.40 oluyor saat, kahvaltımızı çekirdek aile olarak hep birlikte yapıyoruz, ardından eşim bizi kapıdan uğurluyor ve kızımı servise bindirip işe geçiyorum, gün içinde yazılması gereken evrakları bilgisayar ortamında yazıyorum ve akşam eve döndüğümde kızım ile karım beni karşılıyor.
Genellikle günüm bu şekilde geçmektedir.

Röportajımızı tamamladık şimdi aile bireylerimizi tanıtalım

Annem, Babam ve ben olmak üzere evde 3 kişi yaşıyoruz, annem ev hanımı babam ise Adalet Bakanlığı’nda memur olarak görev yapmaktadır. Annem sarışın tıpkı benim gibi babam ise esmer birisidir. Annemin gözleri de tıpkı benim gibi yeşil babamın ise kahverengidir. Annem 30 babam 35 yaşındadır, annem eskiden aşçıymış ve annemle babam evlenene kadar da aşçılık eğitimi almış ancak evlendikten sonra o mesleğini bırakmış.

Babam 1.80 boyunda evimizin en uzun bireyi, annem babamın omuzlarına geliyor annem ile babam çok uyumlu ikisini de çok seviyorum..

Önceki MakaleAbbasiler Dönemi Özet
Sonraki MakaleGündelik Hayatınızda Kullandığımız, Kültürümüzü Yansıtan Araç ve Gereçler

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz