Aleviler neden namaz kılmaz?

6
265

Soru : Alevi kökenli biri olarak sormak istiyorum, aleviler neden namaz kılmaz, dediğim gibi aleviyim ancak bu konuda hiçbir fikrim yok neden aleviyim, ne zamandır aleviyim ve en önemlisi de alevi ne demek, sünniler namaz kılarken aleviler neden namaz kılmaz bunları merak ediyorum.

Dostlar açık konuşmak istiyorum benim köken alevi, fakat sonradan sünnileştirilme durumu var biraz karışık..Yorumlarsanız sevinirim.

Ayşegül tarafından yazıldı.

Cevapları Oku

Önceki MakaleNaşide Göktürk Şarkıları Dinle
Sonraki MakaleUçuk nasıl geçer? Neden çıkar Tedavi Yöntemleri

6 Yorum Yapıldı

 1. Bak kardesim dilan.

  Cok guzel yazmissin ve de sorgulamissin, ama bilmedigin ,anlayamadigin birsey var, Alevi oldugundan bahsediyorsun, Annenin babanin namaz kildigindan bahsediyorsun. Bu da sunu gosteriyor.
  1- Ya sen ve senin ailen Alevi degil. 2. Yada sizler gercek alevilersiniz, Bozulmadan Hz.Ali zamanindan
  bu gune kadar gelen Alevilerdensiniz. Cem evinde namaz kiliniyor mu. Namaz Muslumanlarin ibadet Seklidir.
  Cem ise Daha cok folklorik bir solendir.

 2. sanatçıları böyle sınıflara ayırmak toplumu parçalalaktır..Bence sanatçı olması önemlidir. alevi veya başkası olması önemsizdir.Bunları sınıflandırcaksanız türk veya yabacı,müslüman veya sözde müslüman diye not düşebilirsinizBunlardan hangisi islamın şartlarını vede imanın şartlarını kabul ediyor ve uyguluyor?????.şananizm masalını da geçiniz.İslamıyeti öğremip kimlik değişti,riniz lütfen

 3. Ben sünni bir müslümanım annem babam gördükleri duydukları kadarıyla müslümandı çok çabuk kandırılıyor inadırılıyorlardı türkiye nin bir zamanki zorlu şartları altında bozulmuş cahil müslümanlardı sonradan ALLAH ın kitabını peygamberin sünnetini okuyarak olgunlaştılar İslam demek islamın şartını imanın şartını tümünü kabul etmek tekini kabul etmeyen kafirdir uygulamayan günahkardır dinden çıkmaz ISLAMIN ŞARTLARI
  1-Kelime-i şahadet getirmek (Eşhedu enlâ ilâhe illallah ve eşhedu enne Muhammeden abduhu ve rasuluhu).
  2-Namaz kılmak.
  3-Oruç tutmak.
  4-Zekat vermek.
  5-Hacca gitmek.

  İMANIN ŞARTLARI
  1-Allah’ın birliğine inanmak.
  2-Meleklere inanmak.
  3-Kitaplara inanmak.
  4-Peygamberlere inanmak.
  5-Ahiret hayatına inanmak.
  6-Hayır ve şerrin Allah’dan geldiğine inanmak.

  Alevilerin bir kısmı islam dan kopmuş zaman içinde bölük bölük ayrılmış farklılaşmış lardır

  Biri namaz kılmıyorsa ramazan oruçunu tutmuyorsa zekat vermiyorsa günahkardır
  Namaz oruç zekat dinde yok derse ALLAH ın kitabının terk harfini inkar ederse Dinden çıkar Kafir olur
  Kendisine sunni müslümanıyım dese alevi müslümanıyımda dese kaideler değişmez inkar eden kafir uygulamayan günahkardır

 4. Neden bu kadar kötüleniyor alevilik yaa sanki sünnilerin hepsi sütten çıkmış akkaşık.Bakın alevilerde orucunu tutup,namazını kılanda var ben aleviyim ve bnm annem babam filan 5 vakit namazlarını kılarlar alevilerde yapmayanlarda var.Ama sünnilerde aynı yapan da var yapmayan da.Siz anca zaten ülke içinde karışıklık çıkarıp ülkeyi bölmeye çalışanlara inanın.Ya arkadaşlar peygamber efendimiz bile buyurmuştur ayrımcılık günahtır insan insan olsun türk-kürt alevi-sünni farketmez yeterki insan olsun.Gelelim şu konuya:Aleviler neden pistir?neden yemekleri yenmez?Bunların hepsi uydurmadır yobaz dindar olan insanların uydurmalarıdır.Ben aleviyim ozaman bnm annemin yaptığı yemek yenmiyorsa pisse bn neden hastalanmadım ya da mikrop filan kapmadım akıl işte bu ülke böyle devam ederse cahil milletler olarak kalırız.Bide bn şunu hiç anlamıyorum aleviler neden hz. Aliyi okadar seviyor bizim ailede öyle birşey yok hz. Muhammed önce gelir.Bide cemevleri var.Bu cemevleri alevilerin ibadet yeri diye kabul ediliyor ama bnm düşüncem müslüman olan herkesin ibadet yeri camidir.Yani arkadaşlar uzun lafın kısası ben çok dindar olanlara yani yobazlara karşıyım bi de allaha filan inanmayan dinsizlere de karşıyım herşeyin fazlası zarar bide alevileri bu kadar karalamayın cahillik yapmayın SİZ ÖNCE KENDİNİZE BAKIN!!!!

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz