Ankarada patlama 20 eylül

0
84

Ankara da bugün öğle saatlerinde meydana gelen patlamada 3 kişi hayatını kaybetti.

Patlamanın etkisi ile ortalığı cehenneme çeviren olayla ilgili ;

 

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin yaptığı açıklamada, “Terör saldırısı olma ihtimali yüksek, 3 kişi hayatını kaybetti” dedi.

Ankara Kızılay Kumrular Caddesi’nde Çankaya Kaymakamlığı önünde meydana gelen ve 2 kişinin ölümü 12 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan patlamada büyük olasılıkla bomba üzerinde duruluyor.

Patlamanın ardından çevrede büyük panik yaşandı. Tüm binaların camları kırıldı. Bölge yeni bir bomba ihtimaline karşı boşaltılıp güvenlik çemberine alındı.

Yapılan açıklamada Parça Tesirli Bomba kullanıldığı belirtildi.

Bu arada patlamaya parça tesirli bombanın yol açtığı belirtildi. Bir Emniyet yetkilisi, bombanın park halindeki bir aracın içine konulduğunu ve yakınlarda bulunan şüphelilerce manuel olarak patlatıldığı bilgisine ulaştıklarını söyledi.

Olay esnasında slogan atan genç bir kıza polis müdahale etti.

Yere yatarak “Kahrolsun faşizm” sloganları atan genç kız, bombanın patlatılmasını destekler nitelikte sözler sarf ederken, çevredeki bazı vatandaşlar da eylemciye tepki gösterdi. Polis, genç kızı olay yerinden uzaklaştırarak ifadesi alınmak üzere emniyete götürdü.

Kızılaydaki Patlamaya ilk yorum Gül’den geldi.

Sabah saatlerinde Ankara Kızılay’da Çankaya Kaymakamlığı önünde meydana gelen patlama ile ilgili Köşk’ten bir açıklama geldi. Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff ile geldiği Osnabrück Belediye Binası’nda bir konuşma yaptı.

Konuşmasının başlangıcında, Berlin’den Osnabrück’e gelmeden önce üzücü bir haber aldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Gül, “İnsanlıktan hiç nasibini almamış insanların, sivil insanlara karşı nasıl terör uyguladığını ve Ankara’da bir saldırı yaptıklarını öğrendim. Hayatını kaybedenler var. Onlara başsağlığı diliyorum ve bu terörü şiddetle ve nefretle telin ediyorum” diye konuştu.

İşte Amatör bir kamera ile olay anı

Önceki MakaleAskorbik asit nedir? Nerede bulunur? Faydaları nelerdir
Sonraki MakaleBaşbakan Erdoğan ile Obama görüşmesinden notlar 20 eylül

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz