Anne Babanızdan Örnek Aldığınız Davranışlar

0
100
Anne Babanızdan Örnek Aldığınız Davranışlar Nelerdir

Anne Babanızdan Örnek Aldığınız Davranışlar Nelerdir? Anne babanız size hangi konuda örnek olmaktadır.

Anne babam ve ailem beni her konuda desteklemekte ve yaptığım kararların arkasında durmaktadırlar. Bu da benim yapacağım işlerde daha başarılı olmamı arkamı sağlam kişilere yasladığımı bilerek hareket etmemi sağlamakta ve bu durum beni başarıya götürmektedir.

Anne babamın bana örnek olduğu konular; sigara içmemek, alkol tüketmemek, hoşgörülü ve güler yüzlü olmak, yalan söylememek, insanlara kötülük yapmamak, başkasına ait olan hiçbir eşyaya sahiplenmemek, herkese karşı güler yüzlü olmak, büyüklerime karşı saygılı küçüklerime karşı sevgili davranmak, anne ve babamı üzmemek, yaramazlık yapmamak gibi pek çok konuda öğütler vermekte ve bana örnek olmaktadır.

Anne babamız bizler için her zaman en iyi en güzelini istemekte ve bu yüzden onların hayır dediği şeylere karşı asla direnmemeliyiz. Çünkü onlar bizim her zaman iyi olmamızı istemektedir, bizim için faydalı olmayan şeyleri istemezler o sebepten direnmemeli onlara yardımcı olmalıyız.

Anne ve babam bunların dışında, insanlara iyilikle yaklaşmayı bana öğretmiştir. Sevilen bir kişi olmak için dürüst davranmayı söylemiş ve bu konuda öğütler vermiştir. Bende anne babamın öğütlerine karşı her zaman bağlılığımı sürdürmeye çalışmaktayım.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here