Aöf 4 yıllık (lisans) ilahiyat bölümü varmı?

34
1184

Anadolu üniversitesi / Açıköğretim Fakültesi / ilahiyat bölümü henüz 2 yıllık önlisans olarak eğitim vermektedir, 4 yıllık yani lisans ilahiyata bölümü henüz açılmamıştır.

İnternette araştırdım ve birçok önlisans ilahiyat bölümü mezunu olduğu kanaatine vardım, aslında herkez bir mail ile şikayetini dile getirse, birçok kişiden alınan şikayet mektupları işe yarayıp 4 yıllık  (lisans) ilahiyat bölümü belki açılabilir.

Aöf ilahiyat programı henüz 2 yıllık önlisasn olarak eğitime devam etmekte olup, programa yerleşen öğrenciler şu dersleri vermek zorundadır.

1.SINIF

 1. *İslam Dininin Temel Kaynakları
 2. *İslam Dininin Esasları
 3. *İlk Dönem İslam Tarihi
 4. *Yabancı Dil 1 (Arapça)
 5. *Din Hizmetlerinde İletişim ve Halkla İlişkiler
 6. *Sosyal Bilimlerde Temel Kavramlar
 7. *Temel Bilgi Teknolojileri

2.SINIF

 1. *Yabancı Dil 2(Arapça)
 2. *Ana Konularıyla Kur’an
 3. *İslam Düşünce Tarihi
 4. *Türk Medeniyeti Tarihi
 5. *Dinler Tarihi
 6. *Dine Yeni Yaklaşımlar
 7. *Türk Dili
 8. *Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi

İlahiyat önlisans aöf bölümü hakkında sormak istedikleriniz varsa başlık altından yazabilirsiniz.

Önceki MakaleCinler insana nasıl musallat olur? zarar verirmi ?
Sonraki MakaleMoskova antlaşması önemi Nedir? Maddeleri

34 Yorum Yapıldı

 1. Ilahiyat aöf 4 yıllık açılsın lütfen bu şekilde çok zorlanıyoruz aof ilahiyat 2.sinif öğrencisi olarak rica ediyorum ya bari bizden sonrakiler rahat olsun…

 2. Slm bende bu bölümü okumak istiyorum.ama dört yıllık olmasini istiyorum.Tarih.corafya.edebiyat.işletmeye bu hakki taniyorlar ilahiyata haksızlik yapiyorlar.

  • Kardeşim, İlahiyat diğer bölümlere benzemiyor. Yüz yüze eğitim şart. İlahiyat fakültesindeki dersler ve verilen eğitim açıköğretim yoluyla verilemez. Ben hazırlık sınıfıyla birlikte 5 yıl okudum ilahiyatta. Dersler kolay dersler değil. İlahiyat ruhu açıköğretim yoluyla kazandırılamaz.

   • öylede bir çok kişi tanıyorum 4 yıllıkları 4 de katlar şekilde medrese eğitimi almışlar bu insanlar şimdi örgün eğitime nasıl katılsın çoluk çocuk geçim derdi ama evde kendileri gayet güzel ders çalışabilirler zaten birçok şeyi biliyorlar bir iki müfredata göz atsalar bile çok yüksek puanlarla başarabilirler vesselam

 3. DGS yi kazanamayan çok kişi var .Başka bölümlerin lisans tamamlama HAKI VARDA İLAHİYATIN YOKTUR BU HAKSIZLIK DEĞİLMİ 28 ŞUBAT MAĞDURLARINA YAPILAN BU HAKSIZLIK DEĞİLMİ ACİLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL BİRAN EVVEL ilahiyat sınavsız LİSANS tamamlama HAKKINI verriniz .

 4. Dgs yi kazanamayıp çok kişi var .Başka bölümlerin lisans tamamlama HAKI VARDA İLAHİYATIN YOKTUR BU HAKSIZLIK DEĞİLMİ 28 ŞUBAT MAĞDURLARINA YAPILAN BU HAKSIZLIK DEĞİLMİ acillllllllllllllllllll BİRAN EVVEL ilahiyat sınavsız LİSANS tamamlama HAKKINI verriniz .

 5. Neden.aöf ilahiyat 2 yil ya dgsyi.kazanayip.tamamlayan.cok.kisi.var ama okadar kolay degil.bu.sinav calisirken.hazirlanmakta cok.zor bu.haksizlik.bukadar acik.varken.her bolumun.4 yili.varken.neden.ilahiyatin.yok

 6. Diyelim ki ben ygs sınavına girip 380 küsür puan aldım. tercihlerimde en başa gantep’i yazdım ama gelmedi. sonrasında açığa geçip g.antep’te okumak istesem mümkün mü? yoksa diğer yıl tekrar mı gireceğim…. ???

 7. bu kadar 2 yıllık ilahıyat (önlisans) muzun öğrenci var nıye 4 yıllık ilahıyat açılmıyor. bende 2 yıllık ilahiyart muğduuyum. 4 yıllık ilahıyat açılmısı için rica edriyorum

 8. Önce ilahiyat ön lisans okuyup dgs sınavına girip 2 yıl daha okursak dinkültürü öğretmenliğine atanabilirmiyiz yada hangi aşamaları geçmeliyiz dinkültürü öğretmeni olabilmek için.

 9. Anadolu Üniversitesi AÖF nin 4 yıllık İlahiyat bölümü yokdurdur…2 yıllık ön lisans ilahiyat vardır..sizler 2 yıl okuyup ön lisans aldıkdan sonra DGS ye girerek herhangi bir üniversitenin Uzakdan eğitim ve Araştırma Merkezine başvurarak İLİTAM(ilahiyat lisans Tamamlama) programlarıyla uzakdan eğitim alarak Lisans tamamlıyabilir ve lisans diplomasısı alabilirsiniz..hemen hemen bir çok üniversitede İLİTAM vardır..inşeAllah AÖF de zaman içerisinde bu ihtiyacı görür ve 4 yıllık İlahiyat Lisans bölümlerini de açar..saygılar selamlar

 10. iyi günler ben ygs de iyi puan bekliyorum ve ilahiyata yazılcam inş dışardan okumak istiyorum anlamadığım konu gerçekten hala aöf 4 yıllık ilahiyat olup olmadığı?bilen biri cvplarsa sevinirim.o kadar puan boşa gitmemeli… herkese basarılar

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz