Atatürksüz 1 TL madeni para resimlerine büyük tepki

3
100

Türkçe olimpiyatları hatıra parası olarak 1 milyon adet basılan Atatürk resminin yerine Türkçe olimpiyatları resmi bulunan madeni para resmi kamuoyunda büyük tepki yarattı.

Madeni 1 tl ler alışverişte kullanılıyor iddiası yurttaşların tepkisine yol açtı. Pendik den arayan bir market çalıştırıcı, şunları söyledi ;

“Hatıra amacıyla basıldığı belirtiliyor, fakat alışverişte de kullanılıyor. Bu kabul edilebilir değil” ifadelerini kullanan market sahibi şunları söyledi: “Paralar normal 1 TL’lere benzediği için alışveriş sırasında dikkatimi çekmemiş. Akşam paraları sayarken Türkçe Olimpiyatları 10. yıl yazısını gördüm. Birkaç tane daha çıkınca, paranın iki yüzünde de sadece yazıların olduğunu gördük. Bu paraların piyasaya sürülmesi ile insanlar yavaş yavaş bir şeylere alıştırılmak isteniyor. Atatürk resminin çıkarılarak bir cemaatin organize ettiği şenliğin Türk parası üzerine basılması çok düşündürücü ve üzücü bir durum. Ben Atatürk’e bağlı bir Türk yurttaşı olarak para üzerinden Atatürk resminin kaldırılmasını ve cemaat propagandası yapılmasını kabullenemiyorum.”

şeklinde konuştu.

Siz de tepkinizi yazmak için BURAYA tıklayın.

Önceki Makalefarklı, güzel ve orjinal miraç kandili sms mesajları, sözleri 16 haziran 2012
Sonraki Makale14 eylül ilköğretim okulu müdürü osman genç öldü trafik kazası 15 06 2012

3 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz