Avrupa Birliği Projesi Bursu 1040 TL Kyk , Ziraat Bankası

856
467

kykSoru : Ziraat bankasına bugün bursumu çekmek için gittim ve yeni bir hesap açılmış yeni açılan hesapta 1040 TL para olduğunu gördüm ilk önce yanlışlıklı mı acaba yatırdılar diye düşündüm, ankara yı aradım oradan net bir bilgi aldım ancak, avrupa birliği projesi kapsamında bazı öğrencilere 1040 TL burs verilmiş, bu burs hesaba direk yatırılmış çok şaşırdım benden başka alan varmı bu avrupa projesi bursunu ?

Ayşe tarafın yazıldı.

Cevap : AB projesi adı altında yatırılan burs u alan arkadaşlar ocak 2013 tarihinden itibaren ödeme alamayacaktır. .

Eğer size de Bin kırk TL (1040) avrupa birliği bursu çıkmadıysa sesinizi duyurmak için BURAYA tıklayın.

GÜNCELLENDİ – 23 Aralık 2014

 Kyk Burs-Kredi Alanların Hesaplarına 900 TL

 

Kyk dan kredi veya burs alan öğrenciler hesaplarına toplu halde yansımış olan ücreti görünce şok oldu, aslında henüz net olarak kimse bilmiyor toplu halde mi yansıdı yoksa burs şeklinde mi verildi kimse net olarak bu sorununn cevabını bilmiyor. Ancak her ihtimale karşı siz parayı harcamakta tedbirli olun arkadaşlar, har vurup harman savurmayın sonradan pişman olmayın : )

Kyk Telefon numaraları

Genel Müdürlük Santral No: 0 312 551 60 00 (PBX)

ÇAĞRI MERKEZİ : 444 19 61

FAX : 0 312 551 65 73

 

Ab Bursu Çıktı Mı Kontrol Etmek için TIKLAYIN.
Yorum Yazmak için TIKLAYIN.

Yorumları Okumak için Tıklayın

Önceki Makaleİkindi Namazı Kaç Rekattır ? Hangi Dualar ve Sureler Okunur ?
Sonraki MakaleHemşire Maaşları Ne Kadar 2013

856 Yorum Yapıldı

 1. keske bana cıkmsaydı uc aydr kurus pra almadım magrudum gercektn geri odemeye rzıydım ve bu burs ne zmn yatıck blmyrm bnde birnci snıfm ikinci snf ble dglm istemyrm ya duznli alydm ben bu ne

 2. Bende son sinif ögrencisiyim ve ortalamam cok iyi.ayni sekilde kredimn bursa cevrilmesi gerekiyordu.diger arkadslarda yapildigi gibi esit davranilmali.

 3. ya arkadaş bu millet harbiden kafayı yemiş bunun iyi birşey olduğunu zannediyorlar galiba üç aylık kredi burs a dönüşüp peşin yatırılmış işte yani üç ay 900 tl ile geçinmek zorundayız ben bunu istemedim mecburmuyum üç aylık parayı peşin almaya bu ne saçmalıktır yaw krediye dönsün yne arkadaş valla razıyım lanet olsun bi iş yapıyorlar düzgün yapsalar şaşırırdım yine de 1800 tl geri dönüşümde silindi 😀 😀

 4. ben sadece 300 lira devlet bursu alıyorum ve başka hiç bir yerden bir gelirim yok ailemin durumu iyi değil sesimi duyarsanız sevinirim

 5. Bi kerede su devlet bana fayda versin arkadaş ciktimi diye bakayim dedim geri odeyecegim tarihi yazmislar simdilik 10000 kusur Tl selam verdik borçlu ciktik

 6. Özel yurtta kaldığım için bana da Avrupa Birliği bursunun çıkmasını istiyorum giderim fazla oluyor ailem bu maddiyatı karşılayamıyor gereğini arz ederim ..

 7. ailecek ne evimiz var ne arabamız.vay arkdaş bu da çıkmadı. kim bilir kimler kayrıldı. bunu boşver kim bilir kime gitti. kyk bursu alanları görüyoruz
  .

 8. böyle bir şey tam olarak neden yapılıyor acaba? yardıma ihtiyacı olan herksin yararlandığını düşünmüyorum. yeterince dikkatli bir araştırma olsaydı asıl zor okuyanlara çıkardı bu burs. torbadan mı çekildi bu isimler. kime göre çıkıyor. bu bursu verenlerin “durumu olmama” anlayışı nedir acaba. !!

 9. bu paralar kime göre neye göre yatıyo ? torbadanmı çekkiyolarr bu isimleri? bu sekilde bi saçmalık daha görülmemiştir.. diğer okuyan arkadsların ne suçları var ne günahları var o kadar durumu olmayan insan var madem öyle gerçekten ihtiyacı olmayan insanlara neden yatmıyo ? etrafımızda kmin durumu iyiyse o arkadaşlarımıza yatmış, bumudur hak hukuktan anlaşılan ?

 10. Aralık 2014 tarihinden Haziran 2015 tarihine kadar alacağınız öğrenim krediniz bursa çevrilmiştir. Aralık ayında hesabınıza yatan Ocak, Şubat, Mart 2015 bursunuz olan 900 TL peşin olarak yatırılmıştır. Bu aylara ait tekrar öğrenim kredisi ödemesi yapılmayacaktır.

  Ocak 2015 tarihinden sonra gerçekleşecek artış miktarı daha sonra hesaplarınıza yansıtılacaktır.

 11. Avrupa birliği bursu kapsamında kredi alan son sınıf öğrencilerin son 7 aylık kredisi bursa çevrilmiş. Bu uygulamadan ortalamam iyi olmasına rağmen yararlanamadım. İhtiyacım olduğunu da belirtmek isterim. bu uygulamadan yararlanmanın şartları neler ?

 12. arkadaşlar bu burs toplam bir burs mu yani diğer aylar normal bursumuz yatacak mı yoksa toplu bi ödeme şeklinde mi olup diğer aylar yatmayacak mı

 13. bu burs verilen arkadaşlar neye göre seçiliyor ben anlamadım.benim en yakın arkadaşımın babası yok ayrıca bi geliride yok ona bile verilmediyse kime veriliyor bu burs ?

 14. Arkadaslar bu burs son senesi olanlara tanınmış ama bana çıktı arkadaşıma çıkmadı mesela. Ben bu sene tekrar başvuru yapmıştım belki de yeniden istek gonderenlerin çevrildi

 15. zengin olanlara mı çıkıyo bu burs fakirlikten nefesimiz kokuyor bizim üzerimize bişey yok çıkanların üzerine yatlar katlar var biraz ADALET….

 16. bende istiyorum babam cıftcı kredi alıyorum aa bu adaletmi biz insan degilmiyiz ihtiyacımız var. yalanım varsa arastırın bilgilerimi ailevi durumum zayıf…

 17. arkadaşlar bnm hesabıma da 900 tl yatmıs ab bursu olduğunu öğrendiğim ödeme için bgn baktım mail gelmiş bilgilendirme için aynen kopyala yapıştır yapıyorum..

  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Faydalanıcı Kurumu Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı olan, “Dezavantajlı Yüksek Öğrenim Öğrencilerinin Burs Yoluyla Desteklenerek İş Piyasasına Erişimlerinin Kolaylaştırılması Operasyonu” kapsamında burs almaya hak kazandınız.

  Aralık 2014 tarihinden Haziran 2015 tarihine kadar alacağınız öğrenim krediniz bursa çevrilmiştir. Aralık ayında hesabınıza yatan Ocak, Şubat, Mart 2015 bursunuz olan 900 TL peşin olarak yatırılmıştır. Bu aylara ait tekrar öğrenim kredisi ödemesi yapılmayacaktır.

  Ocak 2015 tarihinden sonra gerçekleşecek artış miktarı daha sonra hesaplarınıza yansıtılacaktır.

 18. Bazı kişilere 900 lira burs verilmiş bu burs neden bize çıkmıyor. burs cıkan kişilerde durumları bizden iyi bizimde bursa ihtiyacımız var ailemin durumu iyi değil lütfen ya bu bursu hakedenlere verin insan ayrımı yapmayın ya da bu bursu bütün öğrencilere bir seferliğine verin…

 19. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Faydalanıcı Kurumu Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı olan, “Dezavantajlı Yüksek Öğrenim Öğrencilerinin Burs Yoluyla Desteklenerek İş Piyasasına Erişimlerinin Kolaylaştırılması Operasyonu” kapsamında burs almaya hak kazandınız.
  Aralık 2014 tarihinden Haziran 2015 tarihine kadar alacağınız öğrenim krediniz bursa çevrilmiştir. Aralık ayında hesabınıza yatan Ocak, Şubat, Mart 2015 bursunuz olan 900 TL peşin olarak yatırılmıştır. Bu aylara ait tekrar öğrenim kredisi ödemesi yapılmayacaktır.
  Ocak 2015 tarihinden sonra gerçekleşecek artış miktarı daha sonra hesaplarınıza yansıtılacaktır.

 20. Bu burslar neye gore veriliyor cok merak ediyorum. Kredi aliyorum ve maddi durum yok aile ayri… kredi aldigim yetmiyor gibi boyle burslar bile cikmiyor ilginc.

  • bu burslar ilk basvuru yaptığında burs almaya hak kazanmısken derslerin düşüklüğü nedeniyle krediye dönmüş ve son sınıf öğrencilerine artı bazı bedenzel eksikliği olan veya anne yada babası ölmüş kişilere verilmiştir arastırmalarıma göre durum bu

 21. Bende bu burstan yararlanmak istiyorum kyk nın belirtmiş olduğu önceliklerim olmasına rağmen öğrenim kredisi alıyorum bu adaletsizliğe bir son verin.

 22. arkadaşlar bugun ziraat bankasına gittim ve hesabimda 900 tl para olduğunu öğrendim, AB projesi dahilinde hesaba yatırılmış dendi lütfen bir açıklığa kavuşturulsun ne olduğunu anlayamıyoruz

  • Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Faydalanıcı Kurumu Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı olan, “Dezavantajlı Yüksek Öğrenim Öğrencilerinin Burs Yoluyla Desteklenerek İş Piyasasına Erişimlerinin Kolaylaştırılması Operasyonu” kapsamında burs almaya hak kazandınız.

   Aralık 2014 tarihinden Haziran 2015 tarihine kadar alacağınız öğrenim krediniz bursa çevrilmiştir. Aralık ayında hesabınıza yatan Ocak, Şubat, Mart 2015 bursunuz olan 900 TL peşin olarak yatırılmıştır. Bu aylara ait tekrar öğrenim kredisi ödemesi yapılmayacaktır.

   Ocak 2015 tarihinden sonra gerçekleşecek artış miktarı daha sonra hesaplarınıza yansıtılacaktır.

 23. bende istiyorum 4.yılım devletten hiç burs alamadım buda çıkmadı mezun olmadan herkes gibi bende bir kere devletten burs almak istiyorum neden bana çıkmıyor bu burs sesimi duyun lütfen

 24. bende istiyorum burs okul bitecek 4 yıldır devletten burs alamadın buda çıkmadı ben mi bahtsızım yoksa devlet beni görmüyormu devlet büyüklerimize çok kırgınım ve çok üzgünüm (

 25. Ya arkadas bu burs neye gore kime gore cikiyor . Bazilari diyorki bursu krediye donenler icin yatirildi. Ee nasil ni haksizliktir bu ya. Adaletsizlij resmen.ben kredi aliyorum bana yok. Nereye sikayet edebiliriz

 26. Bugün haberim oldu böyle bir gelismeden kim yararlanabiliyor burstan kime yatiyor herhangi bir bilgim yok ki zaten hesabimda para da yok her zaman ki gibi.

 27. Arkadaşlarım 900 TL almış bizde yararlanmak istiyoruz maddiyatımız hiç iyi değil maddiyatı iyi olanlara gelmiş aksine bu paraya cok ihtiyacım var ilgililere duyurulur.. Bi yardim lütfen..

 28. Dün gece hesabıma yatırılmış 900 lira oldugunu fark ettim.
  yorumlara bakilirsa herkese yatmamis ki bu durum kredilerin toplu yatmadigina delil.
  sözkonusu ab olunca eger tek seferlik degilse bu bursu alan ögrenciler sürekli olarak bunu almaya devam edecek umarım.
  yine de net bilgi sahibi olalim sonradan kitlemesinler.

 29. bazı arkadaşlarımın hesabına 900 tl yatırılmış . bende ameliyat oldum ve çok ihtiyacım var bu paranın benim hesabımada yatırılmasını talep ediyorum…

 30. adıyaman üniversitesinde okuyorum.ablam fırat üniversitesinde tıp okuyor maddi durumumuz iyi değil ve 1040 tl lik bursu almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 31. Arkadaşlar bizim krediler bursa döndüğü için bizim krediler yani burslar 30.06.2013 tarihnde bitti. Burslara okul bitimnden snraki yaz tatilinde yatmıyo ancak kredilere yatıyo.Yani kimse para yatacak diye beklemesin yatacak mı diye merak etmesin. Burs almayanlar ise 30.09.2013 tarinde sona erecekmiş.

 32. toplu para aldım 780 tl fakat temmuz ağustos eylül ayında yine para yatacak mı ? bursum eylülde bitecek diye gösteriyor sitede bilgilendirirseniz sevinirim .

 33. arkadaşlar twetter üzerinden suat kılıç yada gsb bakanlığı var onlara twet atın ben attım ilgileneceğiz dediler…ayrıca temmuz ayı için ödeme alan varmı?

 34. arkadaşlar. Nisan mayıs haziran olmak üzere mart ta 780 lira yatırıldı ve haziran dada 120 tl yattı benim hesaplarıma göre içeride 450 tl daha olması lazım çünkü ilk önceki aylarda aldığımız kredileri ve toptan yatırılan miktarları toplayıp son iki yıl için 5.250 tl’lik kredi tutarından çıkarınca bu sonuç ortaya çıkıyor.yanılıyormuyum? Temmuz ayında 450 tl daha yatacak mi.?

 35. arkadaşlar hesabımda yine 120tl görünüyo 06 06 2013 te yatırılacak olarak görünüyo aynı şey sizdede varmı ben 1040 tl alan öğrencilerdenm

 36. mahvettiniz beni parayı harcadık catur cutur sonra ki ay bi baktım hesapta para yok 😀 ac kaldık yorganımı sattım iddaaya basmak için 😀

 37. ben geçen sene üniversite değiştirdim 4 yıllıktan 2 yıllığa geçtin kredi alıyodum devam etmesi için dilekçe yazdım yeniden başvuru yaptım devam etti bana da ab bursu çıktı ama bursumu hep kestiler benim daha ilk yılım okulu uzatmışsın dediler bana ne yapmam lazım dgs ile geçersem daha 3 yıl okicam nasıl olcak kredi burs almadan bilmiyorum

 38. kyk sorup sormadan böle bi şey yaptı. ve çok madurum. 2 aydır kira veremiyorum . bütün planlarımı alt üst etti verme kardeşim istemiyorum ab bursu bu çektiklerimin hesabını ver

 39. arkadaşlar ben bi ay bursund 1040 tl aldım da sonrasında kesildi nolacak bu ay da para verilecekmiş 1040 tl öyle bişi warmı haberi olan varmı

 40. Bakıyorum yorumlara saçmalamışsınız kimsenin 20 tl caldıgı falan yok devlet senden 2000 liraya yakın para geri almıyoo sen hala tutturmuşsun 20 tl falan saçmalıyosunnn.

 41. ben aldımda noldu şimdi nasıl geçinirim onu düsünüyorum allahtan eş dost var onlar olmasa mokoko olmuştum keşke 1040 yatmasaydıda her ay düzenli 260 alsaydım. 280 tl yatırmalarındaki amaçta bence bizi 4 aylık para yatırdılar ve hepsi 260 üzerinden toplam 1040 tl devlet benden toplam 60 tl kar etti 20000 kişide bu para 1200000 tl kar etti. az para değil…

 42. hala saçmalıyorsunuz arkadaşım ya . 1040 tl burs alanlar ocak şubat ve mart ayları burslarını peşin almış oldular fazladan verilen para falan yok

 43. Arkadaşlar devlet bile bizden 20 tl koparım zengin olacağını düşünüyor böyle bi ülkede yaşıyoruz yaptığım araştırmalara göre kredi alan arkadaşlarımız okul bitince %65 borçlarını ödemiyor ve bi ceza almıyorlar sağlıktan yararlanmak yasak üzerinde malda bulunduramıyorlar o yüzden güzel bi çıkarımız olduğunu bu konuyu düşünmenizi tavsiye ederim 🙂

 44. 2012-2013 öğretim yılında Kurumumuzdan öğrenim kredisi alma süresinin son yılında olup; Kuruma burs/kredi müracaatında bulunduğu yılda hesaplanmış olan en yüksek burs puanına sahip 20.000 öğrencinin öğrenim kredisi, Kasım-2012 ayından itibaren AB bursuna dönüştürülmüştür.

  Siz de bu uygulamaya tabi tutulmuş bulunmaktasınız.

  Bu sebeple tarafınıza; daha önce Kasım-2012 ayında ödenen öğrenim kredisi tutarı AB bursuna dönüştürülerek, Aralık-2012 ayında, Ocak-Şubat-Mart 2013 aylarına ait toplam ¨1.040.- AB bursu ödemesi yapılmıştır.

  Ayrıca; Nisan-2013 ayında yine toptan olarak Nisan-Mayıs-Haziran 2013 aylarına ait toplam üç aylık ¨780.- daha AB bursu ödemesi yapılarak bursunuz sonlandırılacaktır.

 45. herkes olayın farkında boş yere tartışmaya gerek yok, 20000 öğrencinin kredisi bursa dönüşmüş bu bu kadar basit.. bazıları altı aylık 20 şer liralarımız çalındı diyo bende buna cevap nankörlük etmeyin be kardeşim 260 ı 7 ay boyunca toplu 2 kısımda alıyorsun 140 liranın derdine düşmek yakışmaz bize olayın diğer boyutundan bakanlar var 20000 öğrencinin 7 aylık 20 şer liralarını çaldılar diyenler var bırakında bunu yapanlar utansın devlet büyükleri kendide biliyor bunun farkında yani zam farklarını yaparlarsa ne mutlu yok yapmazlarsa yine de allah bereket versin bide haksız yere kasten o zam farklarını yiyorlarsa yukarda allah var hepsinin boğazından fazlasıyla çıkar siz hiç merak etmeyin. derslerinize iyi çalışın başarılarrr..

 46. siz nasıl insanlarsınız hala 20 tl ye kesik attı diyorsunuz. devlet size öğrenimi burs yapıyor siz hala 20 tl vermedi diyorsunuz. gerçekten bu zihniyeti anlamıyorum

 47. size burs çıkmadı buraya yazın sesinizi duyuralım diye birşey yok. siz olayı saptırma derdindesiniz. bilip bilmeden öğrencileri galeyana getiriyorsunuz. o burs bana da yattı not ortalaması yüksek olan 20000 öğrenciye yattı ve aralık ayında toplam 4aylık burs yatırıldı ve nisan ayında da 3 aylık yatacak. öğrenim kredisini bursa çevirdiler böylelikle.

 48. ya siz ne boktan bişey yaptınız bu ne ya 20 ytl ne olun bi ay sonra bilgi vermeye başlıyorsunuz iyi yaptıgınızmı düsünüyorsunuz malesef ben e 1040 ytl magdurlar4ındayım

 49. neyin peşinde bunlr ya ne yapmaya calışılıyo anlamış değilim ben şimdi bu iyi bişiy mi yatması kötü bişiymi hala anlamadm ne boktan bi iştir ya

 50. böyle ****böyle *****insanlar varki devletin parasını çaldığı yetmediği gibi öğrencilirin paralarını göz koyacak kadar *******insanlar var nerde o sözünü ettiğimiz adaletli olan parayı çokmu sevdin bide allahın adını anıyor sahte müslüman

 51. arkadasla KYK BORÇ SORGULAMA ya gırdiğinizde orda kredi alanların kasım ayı dahil sonraki aylar bursa döndüğü yazıyor sen ne kadar 5630 dğl 11260 a imza atsanda o sitede ne kadar öğremim kredisi aldğın ap acık grunuyo bze toplu para werıldîğinde 1100 tl werlmesı gerekiyodu 1*260+3*280 60 tl hakkımız war we nısanda da 780 yatckmıs orda öyle yazıyor burda da 260 dan hesaplanyo bi 60 da boyle kesik atıyolar 120 tl yapıyo bu para az gorunebilir suanda ama 20000 * 120=2400000 tl yapar madem bi ise kalkısıldı adam gbi tam yapılsın

 52. herkez şikayetçi olmamali bence bu kadar güzel bir ülke de yasayip o ülkenin güzelliklerinden yararlanıyorsaniz fazla sikayete gerek bi bakın çevremizdeki ülkelere çoğu parasal sikintiya girdi ama türkiye çok şükür gelişmekte bu ülkenin bir evladi olarak şikayet etmemeliyiz bana yetmiyor verilen para ama ben şimdi 1 ay okul yok çalışıyorum ailemden istememek için ben ne sağcıyim nede solcuyum sadece şikayet etmemeliyiz diyorum ii aksamlar

 53. sayın başbakanımız ın yapmış olduğu acıklama da burslarımız 280 olması gerekiyo neden 260 dan hesaplanarak yatırılıyo ve bir diğeri toplu yatırın diyen oldu mu bu kadar öğrenci mağdur şuan…

 54. arkadaş tamam yatirmislar ışte daha neyin kafasını yaşiyorsunuz anlamadim bide bu iş hayatı diyo o yönden de avantajlıyız bence benim durumum kotuydu benim adıma ii oldu sizleri bilemem

 55. Hayır bi açklama yapılmıyor diğer ay herkes bekliyor para yok yurt parası ev kirası herkes kendini ayın 7sne göre planlıyor. Bu konu ne zaman düzelecek..

 56. peşin verilecek dendi ama yatmadı..büyük bi sorumsuzluk gerçekten.insanları mağdur duruma düşürüyorlar.ya herkese yatıracaklar yada kimseye böyle haksızlık mı olur? neye göre yatırıyolar yada yatırmıolar? bunun bir açıklaması olmalı !!

 57. ibo kardeşim bzm dünyamz da yaşıyosn die tahmin ediyorum burs kredi neyse 280 oldu her ay 20 lira ve 3 ay 60 lira yapr 60 da aldığımzdan 120 lira sana bana alan herkese kipiş anlayabiliyomsn

 58. bnde bu avrupa birliği bursunu aldım anlamadığım konu kredi için bn kuk ile 5630 tl altına inza attım ve bnm aylık ödemem yapılmyor hala sonçta bn bu parayı geri ödücem ve yatan parayı bn talep etmedim avrupa birliği bütün olayı karştr dı busr falan yazıyo açıklamada şu ana kadar kyk ya imza atmadığım paranın tamamını almadım ve ödüyeceğim sonçta devlet öğrencisini ******** mi ***** bu ne **** bi olay ne kyk açklama da yapmıyo kyk arıyorum telf da kmse bakmıyo siteden aldım num nasıl iş anlamadım bu işin sonu ne olcak anlamadım

 59. Bimerden Gelen Cevap Arkadaşlar:
  Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığınca yürütülen proje kapsamında 2012-2013 öğretim yılında Kurumumuzdan öğrenim kredisi alma süresinin son yılında olup; en yüksek burs puanına sahip 20.000 öğrencinin öğrenim kredileri Kasım ayından itibaren bursa dönüştürülmüştür. Ödemeler 2013-Haziran ayında sona erecektir. İlgi bilgi edinme başvurunuz incelenmesi sonucunda, bu kapsamda değerlendirildiğiniz görülmüştür. Bu sebeple öğrenim krediniz 2012-2013 öğretim yılında bursa dönüştürülmüş olup; hesabınıza yatan 1.040 TL. Aralık-Ocak-Şubat-Mart aylarına ait burs ödemelerinizdir. 2013 yılı aylık burs artışından kaynaklanan farkların ödemesi ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Bilginizi rica ederiz.

 60. ben nisanda 3 aylık ödeme alacam benim kredi bitiş tarihi haziran yazıyor ben bi daha para alamayacakmıyım arkadaşlarım ocaga kadar alman lazım diyorlar geç almaya başladıgım için

 61. bimere şikayeti bildirdim. anayasada herkesin eşit olduğu bizlerin yapılan zamdan mahrum bırakılamayacagını usturuplu bir dille anlattım.umarım faydası dokunur.

 62. Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığınca (İKGPRO) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı adı altında yürütülen “Burslar Yoluyla Dezavantajlı Yükseköğrenim Öğrencilerinin İşgücü Piyasasına Girişinin Kolaylaştırılması Operasyonu” kapsamında Kurumumuzdan almış olduğunuz öğrenim krediniz bursa dönüştürülmüştür.

  Söz konusu bursunuz Kasım-2012 ayından itibaren başlatılmıştır. Tarafınıza daha önce öğrenim kredisi olarak ödenen Kasım-2012 ayı ödemesi bursa dönüştürülmüş olup, Aralık-2012, Ocak-Şubat-Mart 2013 ayları peşin olarak (260×4=1.040-TL) hesabınıza yatırılmıştır.

  Adınıza yapılacak ikinci ödeme, Nisan-2013 ayında gerçekleştirilecek olup, ödenecek tutar Nisan-Mayıs-Haziran 2013 aylarını kapsayacak şekilde (260×3=780- TL) yine peşin olacaktır.

  Eğitim hayatınızda başarılar dileriz.

  demiş kyk ödemeler ekranında yani 6 ay 20 şer lira zamınıza çöktük ne haliniz varsa görün demek oluyor buda .

 63. burs sorgulamaya girdiğimde şu yazı çıkıyor arkadaşlar.haksızlığın bukadarı 280 lira şeklinde değil yine 260 tl üzerinden alıcaz paramızı!!!!

  Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığınca (İKGPRO) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı adı altında yürütülen “Burslar Yoluyla Dezavantajlı Yükseköğrenim Öğrencilerinin İşgücü Piyasasına Girişinin Kolaylaştırılması Operasyonu” kapsamında Kurumumuzdan almış olduğunuz öğrenim krediniz bursa dönüştürülmüştür.

  Söz konusu bursunuz Kasım-2012 ayından itibaren başlatılmıştır. Tarafınıza daha önce öğrenim kredisi olarak ödenen Kasım-2012 ayı ödemesi bursa dönüştürülmüş olup, Aralık-2012, Ocak-Şubat-Mart 2013 ayları peşin olarak (260×4=1.040-TL) hesabınıza yatırılmıştır.

  Adınıza yapılacak ikinci ödeme, Nisan-2013 ayında gerçekleştirilecek olup, ödenecek tutar Nisan-Mayıs-Haziran 2013 aylarını kapsayacak şekilde (260×3=780- TL) yine peşin olacaktır.

  Eğitim hayatınızda başarılar dileriz.

 64. bu nee sacmalık yaa öğrenci milleti zaten parayı görünce harcar smdi o parayı bitirenler bende dahil napçaz ne haberlerde ckt nede biyerde duydukk ozaman böyle bir halt yiceksiniz önceden haber verilseyi sizden burs isteyen mi oldu yazklarrr olsun hakkımı helal etmiyorum millet 280 alıyo bze 260 üzernden hesapla yapmssınzzz diger paralar cebe gtti tabi

 65. sizin yaptığınızın işin ben taa… ulan ilk başta açıklama yapmadınız yedik parayı borç harç ödedik … şimdi de mağdur oldum en yetkili kişi duysun sesimi !!!

 66. yardım adı altında madur edıldık .ogrencıye toplu para mı verılır paraya ıhtıyacımız olmasa zaten kredı almayız.eger yatırılan yardım ıse aldıgımız kredı nerde

 67. Ama bize Kyk dan denildi Ocak Ayında Ödemeler Yapılacak Diye İlk Günden Sonrada Böyle Dedigimizde Size Yanlış Bilgi VermişLer kusura Bakmayın dediler + Adı Bile ab Bursu adı altında yaptılar toplu ödeme nerden cıktı ki bircok sitelerde ocakta paranız yatacak denildi taki bir hafta kalana kadar tam bir hafta kaldı Toplu Ödeme Muabbeti Cıktı …

 68. merhaba ben erzincan üniversitesinde okuyorum ve bugün katkı kredisi almak için ziraat bankasına gittim ancak ziraat bankasında sadece katkı kredisi yatırılmış…bazı ögrencilere yatırılmış ancak bana yatırılmadı bunun açıklamasını ögrenebilirmiyim

 69. pekı madem oyle yukardakı duyuruyu okumadın mı ben bu ülkede kime güvencem eger kredıyı toplu verbılıyolardı hepsını verselerdı kendım ıs kurardım gıdıp onun bunun emrının altında calısmazdım sen ne kadar gerizakalı bı kafa yapısına sahıpsın ya hangı cagda yasıyosun???????

 70. hepiniz yaşınızı almış üniversite öğrencilerisiniz her yerde bağıra bağıra yazıyordu ocakta para verilip verilmeyeceği bilinmiyor dikkatli olun harcamalarınızda diye. ayrıca okul bitiminde kredileri geri öderken kredileriniz bursa dönüştüğü için daha az ödeyeceksiniz yani şanslısınız. tek yapmanız gereken aradaki 60 liralık hakkınız olan parayı istemek.

 71. 1040 burs diye verildiği gösteriliyor neden bugün öğrenim kredilerimiz yatmadı öğrenciler mağdur oldu nisana kadar ne olacak bizim halimizzzz!!! zaten paramız olsa kredi almazdık bu devletten. 1040 yatmasa daha iyiydi en azından her ay az da olsa geçinip gidiyordukkk…1040 yattığında hiç bi açıklama yapılmadan yatırılmıştı burs oldugunu gördüğümüz için rahat harcadık..lütfen duyarlıııı olunnn..

 72. Sayın vekilim

  Kredi Yurtlar Kurumu maddi durumu iyi olmayan fakir ailelerin çocuklarına AB projesi Fonu kapsamında hesaplarına aralık ayında 1040 tl yatırdı. Ancak 1040 tl ödeme yapılan öğrencilere Ocak ayı burs – kredi ödemesi henüz yapılmadı ve nisan ayına kadar da yapılmayacağı söyleniyor. Şimdi bende bu olaydan zarar gören bir öğrenci olarak size şunları söylemek istiyorum ve bu konuyu takip etmenizi sizden rica ediyorum.

  1-Bu 1040 tl AB fonu kapsamında verildiyse neden öğrencinin nisana kadar HAKKI olan ödemeler yapılmayacağı duyruldu

  2- Yok eğer AB fonu kapsamında değilde KYK ‘nın kendi insiyatifiyle öğrencilere toplu ( 4 ay ) burs-kredi ödemesi yapıldığı yönünde ise;

  bu neden eski zamsız tutar olan 260 TL üzerinden hesaplandı. Normali ise 260 + 280*3 olmalıydı .

  3-Hiç bir öğrencinin bana toplu ödeme yapılsın yönünde teklifi ve isteği olmadığı halde neden böyle keyfi bir uygulamaya gidildi.

  3-20.000 öğrenciye verildiği övünülerek anlatıllan bursun 3 ay toplam 60 TL si öğrenciden çalınmamışta nedir ?

  4-Bu açıkça bir hırsızlık olduğu halde neden en küçük bir açıklama dahil yapılmıyor bu kurumdan biz öğrenciler olarak anlam veremiyoruz.

  FAKİRLERE YARDIM ADI ALTINDA FAKİRİN PARASI ÇALINDI ! LÜTFEN İLGİLENİN VE TAKİPÇİSİ OLUN BU KONUNUN TÜM ÖĞRENCİLER ADINA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.

  TEŞEKKÜRLER

 73. ”AB Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Javıer Menendez Bonılla bu projeye çok önem verdiklerini, AB’nin-Türkiye Mali İşbirliği Anlaşması çerçevesinde Türkiye’ye 4.8 Milyar Euro para aktarıldığını kaydederek Türkiye’deki AB Delegasyonunun tüm dünyadaki delegasyonların en büyüğü olduğunu belirtti. Bonılla’nın “Öğrenciler aldıkları bursların AB tarafından finanse edildiğini bilecekler mi?” sorusu üzerine Albayrak “Bursun AB tarafından verildiğini bilmelerini sağlayacaklarını hatta bir toplantıda bu öğrencilerden bir grupla delegasyonu bir araya getirebileceklerini ifade etti.” bunu bir gazetede okumuştum. bunların hepsi …

 74. lanet olsun ya şimdi kyk dan para yatmıycakmı kesin bize. onlara yatırın diyenmi vardı kardeşimde yatrdılar biz razıydık her ay paramızı almaya

 75. bize verilen bilgi bu maaşın 1 aylık olduğu ve gelecek ay terkar maaş alacağımız yönundeydi bu açıklamayı yapan ise yurt müdürü idi ve şuan bu mağduriyetimizi kim karşılacak kimse olan öğrenciye oldu çözüm ise yok anca böyle birbirimize dert yanalım kim duyacak ki öğrencinin sesini duysalarda duymamazlıktan gelen insanlar bunlar

 76. ya nasıl bir akıl mantık bu anlamıyorum.deselerki kredileriniz burs oldu aralıktan itibaren alacaklarınızı geri ödemiyceksiniz oo ne güzel deriz ama 4 ayı birden yatırmak akla mantığa sığar mı ya ne adamlarsınız siz.sizden kim istedi 4 aylık para.madem yaptınız adam gibide bir açıklama yapın sizin yüzünüzden bir sürü insan mağdur oldu.

 77. arkadaslar bu ıs bellı oldu bn cozdum ab projesı olan muhabbet ab den bıze extra gelen bı odenektı fakat bızım kyk ednılen lanet kurum warya ve dewletın soz sahıbı kısılerı bu parayı cok ıı deerlendırdıler ve kendı verdıklerını kestıler bu cok acık bı sekılde ortada cunku zıraat hesabımıza bıle 2. bir hesap acılmıs yanı bırı ab ıcın dıerı kyk icin yanı anlıcanız devletımız kişi bası 20*3=60 değil 260+(280*3)=1100 lira dır ve bu kul hakkıdır ınsallah bu hatanın farkına warırlar….

 78. NAPTIK! diye soruyomusunuz acaba kendinize merak ediyorum 20000 ögrenciyi magdur bıraktıgınızın farkındamısın sizin için bir kaç imzaya bakan olay bizim bogazımızdan geçiyor bilimsel işlerde mantık aranır bunda mantıga dayalı bir olayda yok malesef 1040 yattıgın da demediler ki biz nisana kadar burs alamıycaksınız aksine belli forum ve sayfalarda alıcaksınız diyordu ve bu bursu veren gençlik ve spor bakanlıgı dan aldıgımız günden önce vey aldıgımız gün hiç bir bilgilendirme gelmemiştir su final dönemimizde başarısız olmasını istediginiz ögrencilere mi uygulanmış bir kopla mudur anlamadım karınınız tok sırtınız pek olsun biz sizin gibi degiliz ögrenciyiz unutmayın ki ATATÜRK ün gençlere bırakmıştır ve umarım bir gün sizde gençlerin eline düşersiniz

 79. paranın büyük bölümünü aileme gönderdim ihtiyaçları oldugu için bana sen ne yapacaksın dediklerinde ocakta da normal almaya devam edecez ben idare ederim anne dedim ama şimdi 5 kurussuz kaldım.aileme durumu acıklayamam onları sıkıntıya sokmak istemiyorum.gönderdiğim paraya muhtaç haldeler zaten.neyse artık okulu bırakıp garsonluk yapacam..bu bursta amaç nitelikli iş gücü yaratmaktı ama benim gibi niceleri gidip orda burda hayat kalmak için çalışacaklar.yazık yazık devletin eğitime ve öğrenciye bakış açısı bu ne yazıkki.yetim hakkı yediniz resmen.

 80. Yaa arkadaslar herkes ayni durumda kyk yi aradim adam bana nisana ab bize ödenek ayirirsa yatacakir dio onlrda hala bisi bilmio bole bi uygulama yapacaksa ilk universitelerin ogrenci isleri bilsn herkes bisilr soledi simdi kimsedn ses yok..

 81. ya bu ne biçim iş ya herkese aynı şeyi söylediler yok fon dur ab projesidir diye verdiler harçadıktan sonra böyle mağdur ediyolar şimdi biz yapcaz düşünmekten ders çalışamıyoruz.abi ne gerekiyosa yapalım eylemse eylem gidelim ya biz 3 ay ne yapacaz ..dewlet bunu düşünmüyor mu ? çok saçma ..

 82. Evet bu para avrupa birliğinden dediler ve harcadık şimdi çok müşkül durumdayız yaptığınız haksızlık 3 ay parayı biz nerden alcagız para istiyoruz.

 83. Arkadaşlar kyk’yı aradım sordum öğrenim kredim avrupa birliği bursuna dönmüş 4 aylık peşin yatırmışlar. 2013 6. ayında biticek olan öğrenim kredisi burs olduğu için birde 2 aylık nisan ve haziran olarak yatıcakmış o kadar. Göte girdi kazık haberiniz olsun ona göre ayarlayın kendinizi. Şahsen ben şıçtım ödemelerim vardı.

 84. BEN DE YOLLADIM ARKADAŞLAR KILIÇTAROGLUNA BİLE YAZDIM YOLLADIM YANİ BU NE HAKSIZLIK YA HÇ BİRYERDEN CWP GELMEZSE DEWLET ÖLDÜ SAYILIR BİZDE ANCA YAS TUTARIZ ARTIK

 85. Yaklasık 100 muhalif iktidar vs milletvekili bu maili gönderdim.+ BİMERE Şikayette bulundum.+Bakanlığın sitesinden bakana yazdım.ben elimden geleni yaptım arkadaşlar.kopyala yapıştır yapıp googledan email adreslerini bularak 2 dk içinde siz de gönderebilirsiniz.

  Sayın vekilim

  Kredi Yurtlar Kurumu maddi durumu iyi olmayan fakir ailelerin çocuklarına AB projesi Fonu kapsamında hesaplarına aralık ayında 1040 tl yatırdı. Ancak 1040 tl ödeme yapılan öğrencilere Ocak ayı burs – kredi ödemesi henüz yapılmadı ve nisan ayına kadar da yapılmayacağı söyleniyor. Şimdi bende bu olaydan zarar gören bir öğrenci olarak size şunları söylemek istiyorum ve bu konuyu takip etmenizi sizden rica ediyorum.

  1-Bu 1040 tl AB fonu kapsamında verildiyse neden öğrencinin nisana kadar HAKKI olan ödemeler yapılmayacağı duyruldu

  2- Yok eğer AB fonu kapsamında değilde KYK ‘nın kendi insiyatifiyle öğrencilere toplu ( 4 ay ) burs-kredi ödemesi yapıldığı yönünde ise;

  bu neden eski zamsız tutar olan 260 TL üzerinden hesaplandı. Normali ise 260 + 280*3 olmalıydı .

  3-Hiç bir öğrencinin bana toplu ödeme yapılsın yönünde teklifi ve isteği olmadığı halde neden böyle keyfi bir uygulamaya gidildi.

  3-20.000 öğrenciye verildiği övünülerek anlatıllan bursun 3 ay toplam 60 TL si öğrenciden çalınmamışta nedir ?

  4-Bu açıkça bir hırsızlık olduğu halde neden en küçük bir açıklama dahil yapılmıyor bu kurumdan biz öğrenciler olarak anlam veremiyoruz.

  FAKİRLERE YARDIM ADI ALTINDA FAKİRİN PARASI ÇALINDI ! LÜTFEN İLGİLENİN VE TAKİPÇİSİ OLUN BU KONUNUN TÜM ÖĞRENCİLER ADINA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.

  TEŞEKKÜRLER

 86. Yaw bu nasıl devlet mantığı böyle birşey olurmu yazık değilmi onca insana ortada bırakıyorlar madem avrupa bırligi diyorlar yatırıyorlar bilgi neden vermiyorlar nasıl bi ülkede yaşıyoruz nasıl bi devlet mantıgiyla yönetiliyoruz insanları mağdur ediyorlar masa başında devletçilik oynanırmı kendi insanına kazık atan devletten ne beklenir ki nahlet olsun sizi

 87. Eyvah ki ne eyvah yandık . Verdikleri bursu boğazımıza dizdiler öğrenci adama toplu paramı verilir. 50 bin de verseniz 1 ayda biter o hiçmi düşünmediniz. Yeni alacaklar galiba 8inde alcaklarmış içimde küçücük bir ümit belki onlarla birlikte bizede yatar diyor. Olmazsa yarın sabahtan itibaren part time fln iş aramaya çıkmak en doğrusu!

 88. arkadaşlar ben bimere yazdım hala cevap gelmedi versinler paralarımızı biz bu paraları geri ödemeli aldık bu burs sa bizim paramız nerde bu duyuralım sesimizi bimere yazın kyk yı arıyorum cevap vermiyorlar.

 89. o halde bizim paramızı bize verdiler neden burs dediniz biz bununla geçinmeye çalışıyorduk . hiç mi düşünmüyorsunuz o halde burs demeseydiniz toplu ödeme yapıldı deseydiniz haksızsınız paramızı verin.

 90. #1040İstemedikbiz260arazıyken Türkiye’nin Gündemi Yapıyoruz Bunu Hakkımız Aramamız Lazım Nisan’a kadar Elimize 5 kuruş geçmeyecek Çünkü….

 91. arkadaşlar inci sözlükle iletişim kurmasını bilen varmı twitterla falan olmaz bu ab projesi bursu çıktığı zaman millet ayaklanmıştı sosyal medyada bize niye çıkmıyor diye noldu hiç bişey değişmedi bu işi çözerse inci sözlük çözer adamların eli her yere uzanıyo en azından çözemesede rezil eder bunları emin olun inci sözlükle iletişime geçmeyi bilen varsa yoruma eklesin

 92. arkadaşlar twitterdan duyuralım sesimizi suat kılıca yazalım sessiz kalırsak bunlar hiç bişey yapmazlar @GSB_SuatKilic buradan yüriyelim herkez yazsın bu şikayeti ayrıca bimes ede şikayetinizi bildirin

 93. arkadaşlar ben suat kılıca twitter den ulaştım sizde ulaşın böyle saçmalık görülmedi zaten ihtiyacımız olmasa bu bursu almazdık şimdide bursumuzu kesiyorlar bi yerde toplanalım bu işe bi çare arıyalım

 94. Arkadaşlar kyk genel müdürlüğünü aradım ab projesinden sizlere yatan paralar 3 aylık peşin olarak yatmıştır diyor.. Bu kredilerin yatırışdığı gün özellikle sizleri arayıp neden diye sordum ve sizlerde ab projesi bursu ve aralık ayı krediniz yatmıştır dediniz ve ocak ayından itibaren krediniz devam edecek dediniz diyorum yanlış bilgi verilmiş beyefendi yapabileceğimiz birşey yok diyor.. Sosyal olarak bir yerde toplanıp sesimizi duyaralım..

 95. Ab projesiymis ismini boyle koymuslar guya falan filan bu proje dedikleri ogrencinin degil ancak devletin isine gelen bisey toplu para yatrdilar ki zamdan kar yapsinlar toplu para alan ogrenciler 260 tlden hesapla ytrilmis yani 20000 kisiden 20 tl hesaplyin bakin nasil kar yapmislar gorun….!

 96. Arkadaş para gönderdiler de ne oldu madem toplu yattı ocak zammı nerde biraz önce aradım 4441961 i adam bizi bağlamaz dedi yüzüme kapattı yatırmasalardı madem arkadaş

 97. ben bimer e şikayet ettim yarında kyk yı arayıp **** o tlfnlara bkan *******geciyo ***** bizim paramızla bizle oynuyolar size oy verenin ****bundan sonra

 98. Yolacak 20 bin Tavuk seçtiler,Hepimizi Yoldular.. Başlayacam şimdi Ab’ye de Devlet’e de arkadaş nasıl bir memlekette yaşıyoruz nasıl bir adalettir. Dinden Bahsedenler Gidin biraz Hz.Ömer Okuyun Adaleti öğrenin.

 99. haklıyız beyler neresi varsa orlara başvurumuz yaplım ve örgütleneli tweterda kulanalım buray twet atalım ve bildirelimbize zaten bu para ihtiyacımız oldugu için yatırıldı ve şimdi bizi mağdur ettiler daha bizi m harç paralarımız var nasıl ödeyecez.Suat bey bizim halimizden anlayacaktır lütfen sesimiz duyuralım…

 100. yapıcagınız işi ***** devlet önce doyuruyor snra aç bırakıyor…1 ay öğrenci oldugumu unutmustum smdi kenyalı açlara döndm

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz