Ayakkabının daha kolay hareket etmesi için ne gibi değişiklikler yapılabilir?

0
231
kaymayan ayakkabı

Ayakkabının daha kolay hareket etmesi için ayakkabıda veya zeminde ne gibi değişiklikler yapılabilir?

Ayaklarımızı koruyan ateşten ve elektrikten sonra bana göre en önemli icatlardan birisidir ayakkabılarımız. Eğer ayakkabılar olmasaydı ayaklarımızın altı nasır bağlayacak ve kaskatı olacaktı. Bu yüzden ayakkabılarımız önemlidir, ancak ayağımızın şekline kolay şekilde girebilen ve ayaklarımızı acıtmayan, ayaklarımızın üzerinde kolay şekilde esneyen ve ayak ile zemin arasında sağlam karekterde olup esnek de olabilen ayakkabı günümüzde en çok tercih edilen ayakkabılardandır.

Ayakkabıların daha kolay hareket etmesi için kullanılan malzeme buna uygun olmalıdır, özellikle kış aylarında kullanacağımız bir ayakkabıdan bahsediyorsak kesinlikle bu ayakkabı deriden yapılmış olmasına dikkat etmeliyiz. Deriden yapılan ayakkabılar kolay şekilde hareket edebildiği yani esnek olduğu gibi aynı zamanda da sağlamdır ve sıcak tutar bu yüzden orjinal deri her zaman tercih edilir.

Ayakkabının daha kolay hareket etmesi için ne gibi değişiklikler yapılabilir?
kaymayan ayakkabı

Karlı, tozlu, kumlu alanlarda yani ayakkabının kaymasının muhtemel olduğu alanlarda ayakkabının tabanının geniş olanlarından tercih edilebilir böylece zemin tutuşu artırılabilir.

Bunun dışında tabanında dişlilerin olmasına dikkat edilmelidir ayrıca kullanacağımız ayakkabıda sivri topuklar varsa o zaman zemin üzerinde birtakım değişiklikler yapmaya gidilmeli ve zemin düz hale getirilmelidir.

Yani ayakkabının daha kolay hareket edebilmesi ve bizim ayakkabının üzerinde çok daha rahat şekilde durabilmemiz için gerek zemin gerekse ayakkabı durumu önemlidir.

 

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here