Aydınlatmanın tasarruflu kullanılmasının ekonomi açısından önemi

0
148

Aydınlatma araçlarının tasarruflu kullanımının aile ve ülke ekonomisi bakımından önemini nedir, aydınlatma araçları ve ekonomi hakkında bilgi,

Aydınlatma araçlarının tasarruflu kullanımının aile ve ülke ekonomisi ile doğrudan bir ilişkisi bulunmaktadır arkadaşlar, biz evlerimizde nekadar az elektrik harcarsak, böylece ilk başta aile ekonomimizi korumuş oluruz aynı zamanda ülke ekonomisine de katkıda bulunmuş oluruz. Herkes bu bilinç ile günlük elektrik tüketimini 2,3 saat azaltmış olsa, gereksiz yanan ışıkları söndürüp, gereksiz çalışan cihazları kapatsa eminim ki hem aile ekonomisine hemde ülke ekonomisine ciddi katkılarda bulunuruz.

Harcamış olduğumuz elektrik ay sonunda bize fatura ile yansıtılır ve aile olarak bunu ödememiz gerekir, eğer az elektrik harcarsak az fatura öderiz bu aile ekonomisi ile doğrudan ilgilidir, ülke ekonomisi ile ilgisi ise, bizim yapmış olduğumuz bu kullanım ülke içindeki doğal kaynakları azaltıp gereksiz elektrik üretimine sebebiyet vermektedir böylece bir sistemi boşa çalıştırmış ve ülke ekonomisine zarar vermiş oluruz. Bir vatandaş olarak bu bilinç ile gereksiz elektrik tüketiminden kaçınmalıyız.

Bakınız > Aydınlatma araçlarının tasarruflu kullanımının aile ve ülke ekonomisi bakımından önemi

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here