Batarya şişti garanti kapsamına girer mi, garanti değiştirir mi?

0
213

Batarya şişti garanti kapsamına girer mi, garanti değiştirir mi?, Telefonun batarya şişmesi garantiye giriyor mu?

Telefonlar çok sık kullanılan ve sürekli açık duran, sürekli enerji tüketen ve tükettiğinde hemen yeni enerji takviyesi yapılan ürünlerdir. Bu yüzden sürekli kullanımdan dolayı bataryalar deforme olup kullanılabilirliğini kaybedebiliyor, bu gibi durumlar sıklıkla yaşanıyor.

Bataryanın şişmesi çeşitli etkenlere bağlıdır, telefon şarjdayken kullanmak, darbe alması, voldaj farklılıkları (araçta şarj etmek) gibi pek çok etkenden ve en önemlisi uzun süreli kullanımlar sonucu bataryalar şişebiliyor.

batarya şişti garantiye girer mi
batarya şişti garantiye girer mi

Batarya şişmesi garanti kapsamına girer mi? Bizim için önemli olan kısım bu arkadaşlar, evet batarya eğer hiçbir şekilde darbeye mağruz kalmadıysa ve sıvı teması olmadıysa kesinlikle garanti kapsamında ve garanti değişimini yapacaktır. Bataryalarınızda bir şişlik varsa telefonu gönderin garantiye ve değişimi yapıp iade etsinler.

Eğer batarya şişti ve siz bir müdahalede bulunduysanız muhtemelen red cevabı alabilirsiniz. Bu yüzden durumu anlatın izah edin, garanti kapsamında değişip göndereceklerdir. Zira batarya garanti kapsamında olan bir üründür. Telefonun garantisinin bitmesine kadar firmanın vermiş olduğu teminat altındadır. Bu yüzden garantiye göndermekten korkmayın.

Bataryanın şişmesi ekrana dokunduğunuzda ekranda bulanıklaşmalara da neden olabilir, çünkü batarya basınç yaparak ekranı itiyor, sizde dokunmatik panele baskı uyguladığınızda ekranda ufak çaplı bir bulanıklaşma meydana geliyor.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here