Bedelli / Paralı Askerlik Fiyatı 2013, Taksit Oluyormu ?

15
168

Bedelli askerlik şartları 2013, bedelli askerlik fiyatı 2013, bedelli askerlik taksit imkanı, bedelli askerlik kredisi 2013,

Bedelli askerlik geçen yıl birçok kişi yararlandı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu grup toplantısında geçtiğimiz yıl duyurmuştu bedelli askerlik fiyatını, 2013 yılında bedelli askerlik yine çıkacak mı askerlik görevini henüz tamamlamamış olanlar için bu konuda merak konusu.

Bedelli askerliğin çıkması ile bunu fırsat bilen bankaların bedelli askerlik için vermiş olduğu krediler ortaya çıktı, birçok banka ödemeleri kolaylaştırarak teskere almak isteyenlere taksit imkanı sundu.

Bedelli askerlik 2012 yılında yaş sınırı 30 ve fiyatı da 30 bin liraydı, 2013 yılında bedelli askerlik fiyatından çok çıkıp çıkmayacağı merak konusu. Bedelli askerlik 2013 yılında herhangi bir duyuru olursa bu sayfadan sizlerle paylaşacağız.

Bedelli yani paralı askerlik 2 taksit olarak ödeniyor 2. taksiti ödemeyenler teskereyi alamıyor. Paralı askerlik hakkında sormak istediklerinizi alt kısımdan yorum bölümünden hemen sorabilirsiniz.

Bedelli Askerlik İkinci Şans 19 Aralık 2012

AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, bedelli askerlik tutarının ikinci taksitini yatırmayanlar ve şartları taşıdığı halde başvurmayanlara yeni bir fırsat tanıyan yasa teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

Teklif, Askerlik Kanunu’nda değişiklik yapılmasını içeriyor. Yasaya bir geçici madde eklenerek, bedelli askerlik hizmeti kapsamında başvuruda bulunanlardan; bedelin ikinci taksitini herhangi bir nedenle yatıramayanlar ile şartları taşıdığı halde hiç başvuruda bulunmamış olanlardan, düzenlenmenin yürürlüğe giriği tarihten itibaren bir ay içerisinde kalan miktarı veya tamamını ödeyenler temel askerlik eğitimine tabi tutulmaksızın askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak.

Önceki Makale2013 Askerlik Celp Dönemleri, Askere Gitme Tarihleri
Sonraki MakaleEv için Modern Bar Modelleri

15 Yorum Yapıldı

 1. Ferdi arkadaş aynı durumdayım.Bende 2. hakkın zamanını hiç duymadığım için eski durumuma düştüm.Aslında böyle durumda olan 50 kişi müracat edebilirsek belki ek hak alabiliriz.

 2. faruk kardeşim parayı almak için kimliginin fotokobisi banka hesab cüzdan fotokobisi ve parayı almak istedigine dair dilekçe yazıp şubene ver birhafta içide hesabına para geçer haberin olsun ben avukata danışıp hakkımı arıyacam yapacak bişeyler mutlaka vardır belki günü geçsede faiziyle ödüyerek kurtara biliriz yoksa parayı 6ay içinde almazsak oda devlete kalıyormuş haberin olsun

 3. bedellide verilen ikinci şansı takip etmeme ramen kaçırdım kimse duymamış 15 şubatta çıkmış 18martta bitmiş bende eve askerlik şubesinden gelen yazıyla yıkıldım param hazırdı ama genede kısmet olmadı ve benimgibi madurda çok zaten süre de çok kısa 1 ay yani 3veya 6ay olsa neçıkardı veya günü geçsede faiziyle ödesek olmazmıydı 5yaşında oglum var yaş 33 busaatten sonra gitmem çok zor inşallah sesimizi duyan olur

 4. Merhaba,
  Bedelli askerlikle ilgili ilk taksiti yatırdım fakat 2. taksiti maalesef yatıramadım ve bu haktan mahrum kaldım.

  1- İlk taksitimi geri almak için askerlik şubesini aradığımda askere alındığınızda geri alabilirsiniz diyorlar. (Benim 1 yıl daha tecilim var ve bu süre zarfında bu parayı kullanmak istiyorum.)

  2-Eğer ilk taksiti almak istersem nereyle ve nasıl iletişime geçmem gerekli.

  3- 2013 te bedelli askerlik yasası ile ilgili herhangi bir tasarı yada meclise verilmiş bir görüşme talebi var mı?

  Konularla ilgili bilginiz varsa geri dönüş yapmanızı rica ederim.

  sevgiler,
  faruk.

 5. 2012 de bedelli askerlik 1 defalığına çıktı diye biliyorum
  bu sürekli hale ne zaman geldi
  hangi kaynak bunu yayınladı
  bilgi vermenizi rica ederim

 6. 1983 agustos dogumluyum.2013 yılında bedelli askerlikle ilgili paylaşım var ama benden önce yorum yapanlara cvp verilmemiş? 2013 yılınde bedelli çıkacak mı…

 7. bedelli askerlik devamlı hale geldide bizim mi haberimiz yok,hangi 2013 bedellisinden bahsediyorsunuz,bedelli askerlik 15 aralık 2012de bitiyor,bizim gibi 1983 doğumlularada asker yolu gözüktü.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz