Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği İş Olanakları, Çalışma Alanları

4
120

soru-gonderBilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği İş Olanakları, Çalışma Alanları, mezunlarına iş varmı, bölümü okuyanlar, bölümü nasıldır, 

Soru : Lise son sınıfa gidiyorum arkadaşlar bilgisayar öğretim teknolojileri öğretmenliği tercih etmek istiyorum nasıldır, iş imkanı varmıdır ? mezun olunca iş bulmak için çok bekler miyim, nerelerde çalışabilirim ? çalışma alanları ve iş imkanları ile ilgili acil cevap istiyorum.

 

Cevaplandı : Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü eskiden çok güzel iş sahası vardı, ancak teknolojinin gelişmesi ile herkes bilgisayara yöneldi bugün küçük bir çocuk bile bilgisayarı kolaylıkla söküp takabiliyor bu açıdan herkes bilgisayarı biliyor yani, iş olanakları sınırlıdır, eskisi kadar revaçta değildir.

iş olanakları:Bölümden mezun olan öğretmenler,üniversitelerin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümlerinde akademisyen, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet ve özel statülü okullarda öğretmen, danışman, eğitim programı danışmanı olarak çalışabilirler. Ayrıca Kamu ve özel sektörde eğitim yazılım ve materyali geliştirme; eğitim materyali değerlendirme ve internet tabanlı eğitim uygulamaları tasarımı alanlarında eğitim teknoloğu olarak görev alabilirler.

Önceki MakaleDokuz Eylül Üniversitesi Taban Puanları 2013-2014
Sonraki MakaleOkul Öncesi Öğretmenliği Nedir İş İmkanları, Olanakları, Maaşları

4 Yorum Yapıldı

  1. bn bu bölümü okuyorum ve çok memnunum arkadaş bu soruyu cevaplarken iyice araştırmadan cevaplamış galiba o kadar kötü bir bölüm değil özellikle boğaziçi ankarra gibi üniversiteleri kazanırsan seni havada kaparlar

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz