Bilim ve teknoloji ile ilgili yayın yapan süreli yayınlar

0
174

Bilim ve teknoloji ile ilgili yayın yapan süreli yayınlar nelerdir, isimleri hakkında bilgi.

Bilim ve teknoloji günümüzde oldukça hızlı şekilde ilerlemektedir, bizler de bu bilim ve teknolojinin hızına yetişmek ve onlardan geri kalmamak, yeni gelişmeleri yakından takip etmek için bilim ve teknoloji konusunda yayın yapan süreli yayınları daha yakından takip etmeliyiz, en az birini haftalık yada aylık olarak takip etmemiz bizim bilim ve teknolojik gelişmeleri yakından bilmemizi olanaklı kılacaktır.

Bilim ve teknoloji ile ilgili yayın yapan süreli yayınlar

 

Bilim ve Teknik dergisi

bilim ve teknik dergisi
bilim ve teknik dergisi

Bilim ve Teknik, her ayın 1’inde çıkan 96 sayfalık bir popüler bilim dergisi. 1967 yılından beri aylık olarak yayımlanan dergi, gençlere ve yetişkinlere yönelik olarak hazırlanıyor. Bilim ve Teknik dergisinin aylık baskı sayısı ortalama 50.000 adet. Derginin içeriği güncel gelişmeler ışığında belirleniyor. Merak uyandıracak bilimsel konular ve teknolojik gelişmeler herkesin anlayabileceği bir dille aktarılmaya çalışılıyor. Dergide yayımlanan özgün makaleler ve haberler bilim insanları, araştırmacılar ve popüler ilim yazarları tarafından hazırlanıyor.

Derginin amacı gençleri bilimsel ve teknolojik araştırma alanlarına yönlendirmek, gençlerin bu konularda çalışma isteğinin yaygınlaşmasını sağlamak; en genel anlamda bilimsel ve teknolojik çalışmaları halka tanıtmak; temel ve uygulamalı bilimlere ve bu alanlardaki buluşlara, yeniliklere ilgi duyanlara aradıkları bilgiyi açık ve anlaşılır bir dille anlatabilmek.

Bilim Çocuk

bilim ve çocuk dergisi
bilim ve çocuk dergisi

Dergimiz, her ayın 15’inde yayımlanıyor. Okuyucularımız, 7 yaş ve üzeri çocuklar.

Amacımız,
• Bilimi küçük yaşlardan başlayarak çocuklara sevdirmek

• Çocukların bilim dünyasına katkıda bulunabileceklerini fark ettirmek

• Araştırma yapma, soru sorma, merak etme ve okuma isteği uyandırmak

• Bilimin yaşamın bir parçası olduğunu göstermek

• Bilim alanında yaratıcılığı artırmak

• Buluş yapmaya özendirmek

Meraklı Minik

meraklı minik dergisi
meraklı minik dergisi

2007 yılından beri yayımlanmakta olan Meraklı Minik, her ayın 1’inde çıkan 32 sayfalık bir dergidir. Üç ve üzeri yaşlardaki çocuklara yöneliktir. Derginin içeriği, bir yetişkinin desteği ve yönlendirmeleriyle okunacağı düşünülerek hazırlanmaktadır. Derginin her sayısında ayrı bir tema ele alınmaktadır. Derginin sayfalarında çocukların keşif, araştırma ve merak duygularını harekete geçirecek, öğrenme gereksinimlerini karşılayacak fotoğraflı ve çizimli yazılara, etkinlik önerilerine ve oyunlara yer verilmektedir. Her sayıda derginin içinden oyun kartları, masaüstü oyunu, maket, maske, poster ve çıkartmalar gibi ekler çıkmaktadır. Meraklı Minik dergisini gazete bayilerinde, bazı kitapçılarda ve süpermarketlerde bulabilirsiniz.

Bilim ve teknoloji ile ilgili olarak

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here