Bilimsel ve teknolojik gelişmeler gelecekteki yaşamımızı nasıl etkileyecektir

0
118

Sizce bilimsel ve teknolojik gelişmeler gelecekteki yaşamımızı nasıl etkileyecektir?

Yaşamımızda köklü halde değişkiliklerin olmasını sağlayan pek çok toplumsal yaşamın ögesi vardır, son zamanlarda gerek bilimsel gerekse teknolojik yaşamda meydana gelen değişiklikler ile insan hayatının olumlu yönde pek çok köklü değişikliklerin olduğunu söyleyebiliriz.

gelecekteki teknoloji
gelecekteki teknoloji

Bilimsel ve teknolojik alanda yaşanan gelişmeler insanların gerek yaşamlarını gerekse çeşitli kültürel ögeleri topyekün değiştirmektedir. Günümüzden bakıp gelecek hakkında bir çıkarımda bulunacak olursak, bilimsel ve teknolojik gelişmeler gelecekte yaşamımızı olumlu yönde etkileyecek, insanların bugün hayal bile edemeyeceği çeşitli bilimsel ve teknolojik buluşlar ile insanların yaşamları büyük oranda değişecektir.

Bunu anlayabilmemiz ve gelecek hakkında çıkarımda bulunabilmemiz için 10 yıl önceki yaşamımızda etrafımızda var olan cihazlar ile günümüzdeki yaşamımızda var olan cihazları karşılaştırabiliriz. Bu karşılaştırmanın sonunda pek çok değişiklikler göreceğiz, pek çok yaşamımızda olmayan teknolojik unsurun yaşamımıza girip, hayatımızın bir parçası olduğuna şahit olacağız.

 

Önceki MakaleAşı serum ve ilaçlar neden önemlidir?
Sonraki MakaleGeçmişten günümüze ulaşım araçları

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz