Çamaşır Makinasında Kıyafet, Elbise Boyama İşlemi Nasıl Yapılır ?

1
245

elbise boyamaÇamaşır Makinasında Kıyafet, Elbise Boyama İşlemi Nasıl Yapılır ?
Merhabalar değerli okurlar, bu yazımda sizlere oldukça faydalı bilgiler vereceğim, hepimizin rengini sevmediğimiz kıyıda köşede duran, yırtık olmayan ancak rengi solmuş olan, tişörtleri , gömlekleri, etekleri, pantalonları mutlaka vardır. Şimdi bu yazıyı okuduğunuzda o giyilmeyen rengi soluk olan veya beğenmediğiniz kıyafetlerini tekrar hayata geri döndüreceğiz : )
Çamaşır makinasında bu kıyafetlerinizi boyamanız mümkün. Bunun için sizin ihtiyacınız olan tek şey, Victoria kıyafet boyası.
Çamaşır makinasında boyamanın herhangi bir sıkıntısı yoktur değerli okurlar, makinaya zarar verir mi bilmiyorum, ancak boya kutusunun üzerinde de makinada yıkama talimatları gibi bir yazı var, boya üreticisi böyle bir bilgi yazıyorsa demek ki makinaya zarar vermiyor : )
Her neyse, bu boyayı tuhafiye, yün satan yerler, kuru temizlemecilerden bulabilirsiniz.
Boyayı makinanın deterjan gözüne koyuyoruz, birde boya yapıştırıcısı var ismi fiske olması lazım, onu da yumuşatıcı yerine koyuyoruz.
Ardından 90 derecede ve A programını ayarlıyoruz, kıyafetlerimizin renkleri soluk olanlar hangi renk istiyorsak o renk olarak makinadan çıkıyor. (Çamaşır makinasında kıyafet boyama)
Kıyafetler çıktıktan sonra bunları sıcak ütü basarsanız çok iyi olacaktır, ayrıca bu kıyafetlerinizi, bundan sonra diğer kıyafetlerle aynı makinada yıkamayın renkler birbirine geçebilir, dikkat edin.
Umarım işinize yarar, sormak istediklerinizi bu başlık altından sorabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Çamaşır makinesinde giysi ve kumaş boyamak artık çok kolay. DYLON Giysi ve Kumaş boyaları artık Türkiye’de. 40 derece ön yıkamasız bir programda yıkamanız yeterli.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here