Cep Telefon Bataryası Neden Şişer ?

0
88

batarya sistiTelefon bataryaları bazen orta kısmında hafif bazen de oldukça fazla bir şişlik oluşturur ve bu durum öylesine olur ki gittikçe kapak kapanmayacak duruma gelir.

Geçtiğimiz yıl kullandığım nokia 7610 marka telefonda bu durumla sık sık karşı karşıya kaldım, telefoncuya yeni bir batarya almaya gittiğimde ise patlama ihtimalinin olduğunu ve hemen değiştirmem gerektiğini söyledi. Bunu bataryayı, aldıktan sonra söyledi, hadi öncesinde söylese tamam satmak için söyledi derim ama öyle olmadı, bataryayı aldıktan sonra ben halen şiş olan bataryayı kullanmak istedim, takma onu patlar dedi : )

Bende öyle dedi diye geri dönüşüm kutusuna atmıştım, her neyse diyeceğim olay şu ki değerli okurlar bataryanız şişti, ise ne olur ne olmaz yenisi 10 lira falan yenisini alın, tabi çakmalar 10 lira ki orjinal oluyormu orası da tartışılır, orjinal olsa bile ne derece orjinal onu da sorgulamak lazım.

3 katı para verip, sözüm ona orjinal olanlardan alacağınıza 10 liralık alıp işinizi görebilirsiniz.

Telefon Bataryası Neden şişer ?

Telefon bataryalarının şişmesindeki sebep genelde geceden şarja takılan ve sabaha kadar doldurulan bataryalardır, gündüz gün içinde takmak sıkıntı olduğundan genelde sarj gece yapılır ve 2 saatte dolan bir batarya 8 saat uyuduğunuzu varsayarsak 6 saat gereksiz şarjda kalmış olur bu durum bataryanın şişmesine sebep olur. Tabi bunun yanında uzun yıllar geçtikten sonra bir aşınma söz konusudur.

2 yıllık kullanılan bir batarya nın ilk günkü gibi performans göstermesi beklenemez.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here