Cep Telefonundan Yasaklı Sitelere Girmek İçin Ne Yapmalıyım

0
218
Cep Telefonundan Yasaklı Sitelere Girme

Cep telefonundan yasaklı sitelere girmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim? Cep telefonu üzerinden Android ve İos işletim sistemi ile yasaklı sitelere girmek istiyorsanız doğru adrestesiniz yazının devamını okuyarak bunu yapabilirsiniz.

Cep Telefonundan Yasaklı Sitelere Girmek İçin Ne Yapmalıyım
cep telefonundan yasaklı sitelere giriş

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilgisayarlar daha geri planda kalarak akıllı telefonlar ön plana çıkmıştır .Akıllı telefonların bu derece popüler olması farklı birçok uygulamanın da kapılarını aramıştır.

Bilgisayar üzerinden yaptığımız pek çok işlemi günümüzde cep telefonları ile yapabilmekteyiz. Bu işlemler zaman zaman farklılık gösterebilmektedir. Ancak genel olarak sıradan bir kullanıcı bilgisayar üzerinden yapabildiği pek çok işlemi cep telefonu üzerinden de kolay ve hızlı bunun yanında pratik bir şekilde yapabilmektedir. Cep telefonlarının özellikle akıllı konuma girmesinden sonra pek çok kişi tarafından tercih edilmiş ve popüler hale gelmiştir.

Özellikle Google Android işletim sistemi ve iOS işletim sistemi kullanan telefonlar tabletler bilgisayarları aratmayacak pozisyona gelmiştir.

Özellikle sıradan kullanıcıların bilgisayar gereksinimlerini en aza indirilmiş hatta ve hatta bilgisayarları sıradan kullanıcıların hayatından bu cihazlar söküp almıştır. Sonuç olarak akıllı telefon kullanımı ciddi ve büyük bir oranda yaygınlaşmıştır.

Günümüzde hemen hemen Herkesin bir akıllı telefonu vardır. Bu akıllı telefonlar gün geçtikçe gelişerek ve her geçen gün üzerine koyarak büyük bir ivme ile büyümektedir. Hal böyle olunca sıradan bir kullanıcı günlük hayatında erişim yasağı ile karşılaşan bir kullanıcı bu yasağı delebilmek için iki farklı yöntemi uygulayabilir. Bunlardan bir tanesi DNS yöntemi yöntemi diğer yöntem ise Play Store veya App Store üzerinden uygulama yükleyerek özellikle VPN uygulamalarını indirerek yasaklı sitelere erişmesidir.

1- Yöntem VPN

App store veya Play store üzerinden Hotspot shield VPN programını indirerek yasaklı sitelere girebilirsiniz. Bu program en iyi VPN programlarındandır, farklı pek çok vpn programı vardır ancak biz bunu tavsiye etmekteyiz.

2- Yöntem DNS

Ana ekranda veya üst menüden “Ayarlar” bölümüne girin
“Kablosuz ağlar” veya “Wi–Fİ” sekmesine girin.
Karşınıza çıkan ekranda “Seçeneklerden” veya “Gelişmiş” bölümüne gireceksiniz.
IP Ayar Kısmında “DHCP” olan kısmı “Statik” olarak değiştirin.
Sonrasında DNS1 ve DNS2 seçeneğini göreceksiniz.
Bu DNS1 ve DNS2 numaralarını aşağıda gördüğünüz numaralar ile değiştiriniz.
Sonrasında “Tamam” veya “Kaydet” seçeneğini işaretleyerek işlemi bitirebilirsiniz.

Google DNS Adresleri:
8.8.8.8 – 8.8.4.4
Open, DNS Adresleri:
208.67.222.222 – 208.67.220.220
Norton, DNS Adresleri:
198.153.192.1 – 198.153.194.1

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here