Çin Tuzu Nedir ? Zararları Nelerdir ? Nerede Bulunur ?

0
223

cin-tuzuÇin Tuzu Nedir ?

Çin Tuzu (Mono Sodyum Glutomat) olarak bilinen bir katkı maddesidir, bu ürün genellikle fast food larda başta olmak üzere birçok gıdada malesef ki bulunuyor ve yediklerimizi daha lezzetli bir hale sokuyor.

Beynimize çok lezzetli olduğunu ve sürekli ondan yeme komutunu veren bu çin tuzu denilen madde, uzun süreli kullanımlarda kalıcı tahribatlara yol açıyor.

Piyasada satılan fast food larda, krakerlerde, hazır çorbalarda, dondurulmuş bazı gıdalarda bulunan çin tuzu, renkli yoğurtlarda da bulunuyor.

Çin Tuzu Nerede ,Hangi gıdalarda Bulunuyor ?

Çin tuzu cipslerde,hazır çorbalarda,hazır et suyu tabletleri, hazır köfte harçları, bisküvilerde, krakerlerde, salata soslarında, dondurmada, renkli yoğurtlarda, konservelerde, dönerlerde, hamburgerlerde ve daha bir çok gıdada kullanılmaktadır.

Çin tuzu Zararları Nelerdir ?

Çin tuzu uzun süre alındığında vücuda ciddi zararlar vermektedir, hamile kadınların çin tuzunu alması sonucu tahribat bebeğe bile geçebilir, dolayısıyla içinde bu sodyum mono glutamat bulunan şeylerden uzak durmanızda son derece fayda var.

Çin tuzu aynı zamanda ergenlik çağına erken giren çocuklar,mide ve bağırsak sorunu yaşıyan insanlar,küçük yaşlarda sinir sistemi bozulan çocuklar,vücudu gelişmeyen çocuklar,tansiyon hastaları gibi bir çok artan hastalıklar bu ürünün sonucudur.

Çin Tuzu Video

Önceki MakaleÖlen Kişinin Emekli Aylığı, Maaşı Nezaman Kesilir ?
Sonraki MakaleDinavı Hümayün Nedir ? Üyeleri

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz