Darüşşafaka’ya faaliyetlerinin önemini belirten bir mektup

0
70

Eğitim alanındaki ilk sivil toplum hareketi olan Darüşşafaka’nın yaptıklarını İnternet’ten araştırınız. Araştırma sonuçlarından yararlanarak bu kuruma, faaliyetlerinin önemini belirten bir mektup yazınız.

Babası ve annesi hayatta olmayan maddi durumu yetersiz olan sınavla seçilmiş öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için parasız yatılı Türkiye’nin ilk sivil toplum eğitim hareketidir.

Darüşşafaka ülkemizde başarılı, gelişmeye ve öğrenmeye açık zeki çocuklara ev sahipliği yapmakta onları yetiştirmekte, büyütmekte ve parasız olarak bunu yapmaktadır, böylece anne ve baba sevgisinden uzak olan bu çocuklara anne baba sevgisi kadar şefkat Darüşşafaka’da gösterilmektedir.

Sayın Darüşşafaka Yetkilileri,
Ülkemizdeki böylesine pırıl pırıl öğrencilerin zor zamanlarında yanlarında olup, onlara sahip çıktığınız, yetiştirdiğiniz ve geleceğe umutla bakan gözlerindeki ışığın sönmesine izin vermediğiniz için öncelikle sizlere çok teşekkür ederim.

Öğrencilere anne ve baba şefkati gibi şefkat göstererek, vatana ve millete hizmet eden önemli birer birey haline getirdiğiniz için sizlere Türk halkından bir vatandaş olarak minnettarım.

Bilmelisiniz ki ben de ilerde vakfınıza elimden geldiğince yardımda bulunmak ve hizmetlerinizin devamlılığı adına bir yardımda bulunmak isterim.

 

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here