Depremde zarar gören çocuklarla ilgili bir faaliyete nasıl katkı sağlardınız

4
65

Çevrenizde, depremden zarar gören çocuklarla ilgili bir faaliyet düzenlenmektedir. Bu faaliyete nasıl katkı sağlardınız?

Çocukların dünyası bambaşka bir dünyadır, onlar en ufak olaydan büyük şekilde etkilenebilirler, en ufak bir sözden veya kelimeden büyük sonuçlar veya büyük bir pay çıkartabilirler, onların dünyası uçsuz bucaksızdır büyük hayaller kurabilirler.

Çocukların bu farklı dünyası depremde zarar gördüyse eğer, ciddi derecede etkilenmiş belki de düşündüğü şeyler yıkılmış demektir, bu yüzden ilk önce bu çocukların iyi bir psikolojik destekten geçmeleri için gerekli adımları atardım.

Psikolojik olarak biraz olsun iyi bir noktaya geldiklerinde ise en çok istedikleri şeyleri sorarak, onlara en çok istedikleri şeyleri almak için maddi destek toplardım, bu topladığım paralar ile çocuklara istedikleri şeylerin yani hayallerinin gerçek olması için elimden geleni yapardım. Çünkü onların yıkılan dünyalarını tekrar yeni baştan yapmak, yeni umutlar ve yeni hayaller kurmalarını sağlamak onları hayata yeniden kazandırmak için.

4 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here