DGS Sonuçları Nezaman Açıklanacak 2014 ?

0
104

osym dgs
DGS sonuçları nezaman açıklanacak ? Dgs sınavına giren öğrenciler dgs sonuçlarının açıklanmasını büyük bir heyecan ve merakla bekliyor.

2014 DGS sonuçlarının nezaman açıklanacağı ile ilgili olarak yaptığımız analizi sizlerle paylaşmak istedik. 2014 yılında Ösym nin yaptığı sınavlarda sonuç açıklama sisteminde tüm adayları yanılttığını görmüştük, özellikle ygs sınavının sonuçlarının açıklanması 1 haftalık kısa bir süre içinde gerçekleşmesi, ösym sınavlarına giren tüm adayları “hemen sonuçlar açıklansın” beklentisine itti.

Bu beklenti haklı bir beklentiydi elbette, ancak ösym’nin sınavlarına giren aday sayısına bakılırsa Ygs sınavında 1 milyondan fazla kişi girdiğini görüyoruz.

Böylesine bir yoğunluk olan sınavı ösym nin 1 hafta gibi kısa sürede açıklaması elbette beklenmedik bir durumdu, ösym bu şekilde yaparak güven kazanmaya devam ediyordu.

Ancak bu sınav böyle oldu diye diğer sınavların da böyle olacağı anlamına gelmezdi, özellikle dgs gibi az bir yoğunluğun olduğu sınav için hemen açıklansın durumu öğrenciler için tahmin edilebilecek bir durumken, ösym için çok fazla hızlı açıklanması gereken bir sınav olduğunu düşünmüyorum.

Bu sebepledir ki 2014 dgs sonuçlarının bayramdan önce açıklanmasının ihtimalini yüzde 20 olarak görüyoruz. Sınav bayramdan sonraki ilk, veya 2. iş günü içinde en geç 3. iş günü içinde açıklanmış olmasını temenni ediyoruz.

Ösym 2014 dgs sınavı sonuçları ile ilgili olarak merak ettiklerinizi sizler de yazabilirsiniz.

Önceki MakaleKoca Yusuf Paşa 2. Sadrazamlığı 3. Selim Sultan Dönemi
Sonraki MakaleZiştovi Anlaşması Hakkında Bilgi

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz