elektrikli renault fluence ze fiyatları özellikleri

0
335

Devrim niteliğindeki bir araba Renault Fluence ZE modeli tamamen elektrikle çalışıyor, kolay şarj olabilen bataryası ile artık egzos dumanlarından kurtulmak hayal değil, önümüzdeki yıllarda renault fluence hybrid motorlu araçların kullanımının artması bekleniyor. İşte Elektrikli Fluence Ze

Türkiye’nin ilk %100 elektrikli otomobili Fluence Z.E.* (Zero Emission) %3 vergi oranı ile 64.900TL* tavsiye edilen fiyatla satışa sunuluyor. Bu fiyat, Fluence Privilège 1.5 dCi EDC 110 bg versiyonu fiyatına eşdeğer.

Fluence Z.E. satın almak isteyen tüketiciye bu konuda donanımlı ve eğitimli 44 Renault Yetkili Satıcısı’nda hizmet veriyor. Müşteri bu yetkili satıcılarda otomobili deneme imkanı da buluyor. Tüketici ayrıca internet sitesi üzerinden de talebini geçerek Fluence Z.E. siparişi verebiliyor.
Özellikler:

Araç tipi : Aile Sedanı
Uzunluk : 4748 mm
Genişlik : 1458 mm
Motor Gücü : 70 kW (95 beygir)
Tork : 226 Nm
Maksimum hız : 135 km/h
Menzil : 160 km
Yolcu sayısı : 5 kişi
Boş ağırlık : 1543 kg
Bagaj hacmi : 300lt
Aktarma Sistemi : Otomatik
Akü : Lityum-iyon/Arkada NEDC
Menzil : 160 km

Şarj sistemi

Renault Fluence ZEFluence Z.E. şarjı, evde şarj ünitesi olan ve elektrik sayacı gibi duvara monte edilen bir kutu olan “Wallbox” ile gerçekleştiriliyor. Altyapı çalışması olan İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Gaziantep dışındaki illerde de bu uygulama gerçekleştiriliyor. Fluence Z.E “Wallbox” ile, 6 ila 8 saatte tamamen şarj oluyor. Bunun yanısıra opsiyonel olarak sunulan, 220V duvar tipi prize bağlanan bir kablo ile tam şarj 10 ila 12 saatte gerçekleştiriliyor. Bugün itibarıyla İstanbul’da 9 adet şarj merkezi bulunuyor. Bu sayının yıl sonundan önce 40 adede çıkarılması öngörülüyor. Ayrıca 44 Renault Yetkili Satıcısı’nda şarj hizmet noktası bulunuyor. Termik (konvansiyonel motorlu) dizel Fluence modelinin deposu 240TL’ye dolarken Fluence Z.E. için bir depo enerji fiyatı 5TL. Böylece Fluence Z.E. 100km maliyeti 2,8TL. oluyor.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar “Çevreye saygılı, sessiz ve teknolojik bir devrim olan bu değişimde öncü marka olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Elektrik motorlu araçların Renault gamında ilk adımı olan Türkiye’de Oyak Renault Fabrikaları’nda üretilen Fluence Z.E.’yi, erişilebilir fiyatlara Türkiye’de satışa sunuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Menzil

Renault Fluence ZEStandart Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü üzerinden ölçülen menzil Fluence Z.E. için 185 km.dir. Yumuşak kullanım, ani ve sportif sürüş tarzından kaçınmak, araç şarjdayken ısıtma ya da soğutma programlarını kullanarak iç iklimlendirmenin sağlanması gibi tedbirler bir depo ile maksimum menzil için son derece önem taşıyan önlemler. Elektrik motorlu aracın menzili günlük şehir içi kullanımı için yeterlidir.

Menzil kontrolü kullanıcı ara birimi: Renault’nun elektrikli araçları özel olarak geliştirilmiş olan ve sürücülerin araç menzilini kontrol altında tutmalarını sağlayan bir kullanıcı ara birimi ile donatıldı.

• Güç ekonomisi sayacı elektrik tüketiminin normal, optimum veya aşırı olup olmadığını gösteriyor.

• Bir başka sayaç akünün şarj seviyesini gösteriyor.,

• Araç bilgisayarı ise menzili, ortalama ve anlık tüketimi ve kalan kWh’yi gösteriyor.

Batarya (Pil)

Fluence Z.E., lityum iyon manganez batarya ile çalışıyor. Bu batarya hiçbir bakım gerektirmiyor. Ayrıca, kapasitesinde değişiklik olmaksızın kısa süreler boyunca şarj edilebiliyor. Türkiye’de batarya kira bedeli 83 € (48 ay ve 10.000 km / yıl – KDV dahil).

Donanım

Renault Fluence ZEElektrik motorlu Fluence’ın tek donanım paketi olan “Dynamique” versiyonunda zengin standart ekipman seviyesi bulunuyor. ABS, ESP, sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, göğüs havayastıkları, ön ve arka yan hava yastıkları, immobilizer, çift yönlü otomatik klima, radyo-CD MP3 çalar müzik sistemi, ısıtmalı yan aynalar, 16” jantlar, gövde rengi çıta, kapı kolları ve aynalar, Fluence Z.E.’de standart olarak sunuluyor. Ayrıca alüminyum alaşım jantlar, park sensörü, dokunmatik ekranlı MP3 radyo-CD çalar, sürücü koltuğu yükseklik ayarı, kol dayama ve arka cam gölgelik standart donanımlar arasında yer alıyor.

Ek hizmetler

Renault Fluence ZEFluence Z.E. müşterilerine, batarya kira süresi boyunca eksiksiz ve ücretsiz yol yardım hizmeti sunuluyor.

Fluence Z.E. üretici garantisi

• Araç garantisi : 2 yıl / sınırsız kilometre veya 3 yıl / 100 000 km

• Elektrik güç ünitesi garantisi : 5 yıl / 100 000 km

• Bu üretici garantisinin dışında Renault, elektrik motorlu araca özel olarak bakım sözleşmesi formüllerini isteğe bağlı sürelerde ve kilometrelerde sunuyor:

– Kullanımlarınıza uyarlanmış bir formülü (yıl / kilometre) seçmenizi sağlayan « programlı bakım » hizmeti,

Renault Fluence Z.E., Bursa Oyak-Renault Fabrikaları’nda konvansiyonel termik motorlu versiyonlarla aynı üretim bandında üretiliyor.

Önceki Makalenikon coolpix L310 fotoğraf makinesi fiyatı, özellikleri, yorumlar, çekilen resimler
Sonraki Makale2012 eurovision Türkiye (Can Bonomo) Kaçıncı Oldu

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz