Enerji Tasarrufu için Nelere Dikkat Etmeliyiz

0
731
Enerji Tasarrufu için Nelere Dikkat Etmeliyiz

Enerji Tasarrufu için Nelere Dikkat Etmeliyiz, Enerjiyi tasarruflu kullanmak için nelere dikkat etmeliyiz, enerji tasarrufu için neler yapmalıyız.

Enerji günlük yaşamımızı kolaylaştıran karanlıkta pek çok işlerimizi yapmamıza imkan sağlayan çok önemli bir kaynaktır. Enerji üretimi kolay değildir, pek çok farklı işlemler neticesinde enerji ortaya çıkarılmaktadır bunun bilincinde olarak enerjiyi verimli kullanmak gerekir.

Enerji harcamak kolaydır ancak üretmesi zordur, evimizin, odamızın, ışıklarını kullanmadığımız zamanlarda kapalı tutmalıyız, televizyon izlemediğimiz zamanlarda kapatmalıyız, yine aynı şekilde klimayı kapalı tutmalıyız.

Enerji tasarrufu yaptığımızda hem evimize gelen faturalar daha az olacak böylece maddi olarak daha fazla tasarruf sağlayacak olup ülke ekonomisine de katkı sağlamış oluruz.

Enerjimizi tasarruflu kullanmak için gereksiz olan enerji tüketen eşyaları kullanmamalıyız, bulaşık makinesini bulaşıkları biriktirip toplu halde yıkamalı, aynı şekilde çamaşırları da bu şekilde yapmalıyız.

Suyumuzu, elektriğimizi ve diğer kaynaklarımızı kısacası enerjimizi ve doğal kaynaklarımızı tasarruflu kullanmalıyız böylece hem kendi hemde ülke ekonomimize büyük oranda katkı sağlamış oluruz.

 

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here