Erkekler kadınların neresine bakar?

0
194
erkekler kadınların neresine bakar ?
erkekler kadınların neresine bakar ?

Erkekler kadınların neresine bakar? Sorusuna bir erkek olarak net bir cevap verebilmek için hangi kadın diye sormak lazım en başta, ve bakan kişinin niteliği bizi direkt olarak ilgilendiriyor : )

Yani karşımızdaki kişiyle iş ilişkilerimiz mevcutsa ve aramızda bir duygusak bağın olması mümkün değilse, o zaman erkek kadınla ilgili olan iş ilişkisi dışında hiçbir şekilde bir farklı göz ve durumla yaklaşmaz, bakmaz. Ancak duygusal birşey olması mümkünse o zaman durum değişir.

Erkekler ilk önce kendi içinde “güzel mi değil mi ?” , “cezbeden birşey var mı”, “tatlı mı”, “eğlenceli mi” vs.. gibi çeşitli sorulara cevap arar ama en önemlisi sanırım yüz güzelliği olacaktır burada. Güzel kızların işi biraz daha kolay gibi ancak herşey de güzellik değildir.. Mesela bazı kızlar vardır güzelliği yoktur, ilk görüştüğümüzde birkez daha görüşmeyeceğimizi düşünürüz erkekler olarak ancak o kız aklıyla bizi mest ederek cezbeder ve gittikçe gözüzdeki değeri katlanarak artar ve nitekim aşık bile olabiliriz.

Ancak erkeklerin bazı kızların, direkt olarak vücut hatlarına baktığı, “çok seksi abi ya” dediği durumlar da yok değildir, bu gibi ilişkilerin geleceği de parlak olduğu söylenemez. Arada sadece seks den ibaret bir duygusal bağ var ise o ilişkinin ilerisi ne derece doğrudur (bana göre tartışılır) bilinmez. Fakat karşımızdaki kişinin pek çok özelliğine mest olduktan sonra fiziğinin de düzgün olması elbette bir avantaj olacaktır, değilse bu bir dezavantaj asla oluşturmayacaktır.

Bu bağlamda pek çok konuşmasını bile doğru düzgün bilmeyen, bilgi seviyesi oldukça düşük, içinde pek çok yaşanmamış duygular kalan, herşeyi seksden ibaret sayan, kişileri rüzgarınıza kapılıp peşinizden sürüklemek isterseniz buyrun seksi seksi giyinebilir pek çok kişiyi de peşinizde sürükleyebilirsiniz. (Etrafımdaki gözlemlediğim erkeklerden yola çıkarak kendi kişisel görüşümü bildiriyorum. ) Ancak esas olan bu değildir, esas olan akılla, bilimle, bilgiyle, konuşmamızla, tatlılığımızla vs.. yaptığımız işlerle veya sanatımızda.. gibi özelliklerimizi kullanarak karşımızdakini etkilemeyi başarabilirsek işte o zaman herşey daha kalıcı daha da güzel ve daha sağlam olacaktır. (Zira etrafımdaki pek çok erkeğin bir kadının vücut hatlarına bakarak aşık olduktan sonra işini bitirip ayrıldığı çok olmuştur.) Kısacası erkekler kadınların neresine bakar sorusuna “hangi erkek” diye de cevap vermek gerek, hayatı seks den ibaret sayan ve genellikle geçici arzular peşinde olan erkekler kalça, bacak, göğüs vs.. Hayatta daha emin adımlarla ilerleyen, bilimin, bilginin , sanatın gücüne inanan erkekler ise karşısındakinin bilgi birikimine bakacaktır. Bu kendi düşüncelerimi desteklemek adına size şöyle bir örnek vermek istiyorum; hiç bir doktorun fabrikada çalışan bir işçiyle, 35 li yaşlarda bir iç mimarın ilkokul mezunu bilgisi ve kültürü düşük biriyle, avukat, hakim vs. birinin sıradan bir memurla evlendiğini gördünüz mü ? Bu da aslında insanların içgüdülerinin ne istediğini bize açık şekilde anlatmaktadır. Etrafınızda belki bu örneklere uygun birileri vardır nadiren de olsa, ancak emin olun onlar sayılı kişilerdir. Toplumun çoğunluğu kendi statüsünde biriyle hayatını birleştirmek ister. Bu yüzden sizler de seçiminizi yaparken tüm bunları göz önüne alarak seçim yapmalısınız, burda bu yazıyı okuduğunuza göre aklınızda birtakım sorular var belli ki, umarım doğru insanı bulursunuz : )) Hiçbir şey sizden daha önemli değil bunu da unutmayın.. Sağlıcakla kalın..

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here