Eskişehir İftar Çadırı Kurulan Yerler 2017

2
105

iftar cadiri 2012Eskişehir’de her yıl Ramazan ayında görmeye alıştığımız İftar Çadırları bu yıl yine, 2017 yılında etrafta sıkça görüyoruz.

İftar çadırları Ramazan ayının anlam ve önemi açısından büyük önem taşıyoruz, oruç tutanlar burada büyük bir dostluk ve kardeşlik içinde iftarlarını açıyor, dualarını yapıyor.

Eskişehir’de kurulan İftar çadırları hangi bölgelerde var, neredeler iftar çadırı kuruldu ? işte bu soruların cevaplarını bu başlık altından bulabilirsiniz.

Geçmiş yıllarda İftar Çadırı Kurulan yerler 2017

Atatürk Lisesi bahçesi
Osmangazi Üniversitesi yanı
Emek – 71 Evler Kapalı Pazar Yeri
Ihlamurkent Sosyal Tesisi
Emek Sosyal Hizmetler Binası
Tepebaşı Belediyesi 2011 Ramazan Ayı İftar Çadırlarının Bulunduğu Yerler

Tepebaşı Belediyesi Aşevi Ramazan boyunca

Yeşiltepe
Fevzi Çakmak
Çamlıca Beldeevleri’nde toplam 3000 vatandaşa ücretsiz iftar veriyor
Ayrıca Tepebaşı Belediyesi Aşevi, 2 adet mobil sıcak yemek dağıtım ekibiyle de

Esentepe ve Sütlüce Mahalleleri Muhtarlıklarında hizmet veriyor

Güncel liste olmadığı için fikir vermesi açısından yukarıda yer alan geçmiş yıllarda eskişehir de iftar çadırlarının kurulduğu yerleri sizlerle paylaştık.

Eskişehir’de etrafınızda gördüğünüz iftar çadırlarını bu başlık altından yazıp, diğer ziyaretçilerimizin belki birkaç kişinin karnının doymasına vesile olabilirsiniz.

2 Yorum Yapıldı

  1. İftar çadırlarının gününü yerini öğrenmek istedim ama geçmiş yıllarda kurulan yerlerden bahsediyor. Hani bu senekiler nerede birkaç kişinin karnının doymasına şu gün şurda var diyemedikten sonra nasıl vesile olabiliriz acaba. Resmen dalga geçer gibi yazı yazıyorsunuz birde.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here