Fayans ve mermer araları derz dolgu sarardı nasıl beyazlatılır ?

1
276

Soru : Fayans aralarında yer alan derz dolgular çok sarardı özellikle banyo ve tuvalettekiler simsihay gibi bir renk olmuş bunları nasıl temizlerim ne ile temizlersem onlar ilk günki gibi bembeyaz olur ? Derz dolgu beyazlatma, derz dolgu nasıl beyazlatılır ?

Cevap : Banyolarınız, tuvaletler ve evimizdeki diğer fayanslarımızın aralarında yer alan derz dolguları bembeyaz ilk günki haline getirmek için yapmanız gereken birden fazla yöntem var şimdi sizlerle bunları paylaşmak istiyorm değerli okurlar.

İlk yöntem ; Fayans ve mermer aralarında bulunan sararma, kararmaları yok etmek, beyazlatmak için derz kalemi alarak eski derz dolguların üstünden geçerek beyazlatabilirsiniz. Bu derz dolgu kalemleri sararan dersler için yapılmıştır.

İkinci yöntem ; Kireç çözücü olan porçözü kirli fayans aralarına dökün, porçözü elinizle temas etmeyin sakın, çok kuvvetlidir, hatta döktüğünüz ortamda nefes bile almayın, sonrasında döktüğünüz kısımda 10, 15 dakika bekletin ardından diş fırçası ile aralarını temizleyin. Bol su ile yıkayın.

Önceki MakaleSamsung Galaxy Note 2 Fiyatı Özellikleri
Sonraki Makale15 aralık 2012 ehliyet sınavı son başvuru tarihleri

1 Yorum

  1. porçöz kireç çözücüdür, banyo tabanındaki derzlere bunu uygularsanız, derzleri eritir, patlatır, ondan sonra altta daire var ise onun tavanından su akıntısı başlar.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz