Fethiye Merkezden Saklıkent Kanyonuna Nasıl Gidilir ?

2
155

Saklıkent kanyonuMuğla ili sınırları içerisinde yer alan Fethiye bölgenin ençok turist ağırlayan en güzel sahillerinden birini bünyesinde barındıran bir yer Fethiye, özellikle çalış plajı fethiye merkezin en güzel bölgesinden birisi. Fethiye merkezden saklıkent kanyonuna doğru gezimi sizlere bahsedeceğim, aynı zamanda ulaşım konusunda, sizlere yardımcı olacağım.
Fethiye merkez otogar’ın önünden hareket eden saklıkent dolmuşlarına binerek saklıkente ulaşabilirsiniz, fakat kanyon kış aylarında özellikle yağmurlu günlerde geziye açık değil, bu yüzden kanyonu ziyaret etmek için en güzel aylar yaz aylarıdır.
Saklıkent kanyonu fethiye merkeze yaklaşık olarak 1 saat uzaklıkta yer alıyor, yollar sürekli köylerin içinden geçtiğinden aslında 60 km olan mesafe sürekli hız ketiğimizden 1 saati buluyor.

Fethiye Merkezden Saklıkent’e nasıl gidilir ?

Fethiye otogarın önünden hareket eden dolmuşlarla saklıkent kanyonuna ulaşabilirsiniz, saklıkent fethiyenin en güzel yeri bence, tarihi jeolojik patlamaların ardından, oluştuğu söylenen saklıkent inanılmaz doğası ve ürpertici görüntüsüyle saklıkenti yaz aylarında ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum.

Saklıkente ulaşmak için otogarın önünden hareket eden saklıkent fethiye dolmuşlarıyla, kolaylıkla ulaşabilirsiniz, saklıkent, dolmuşları 1 saat sonra ancak ulaşıyor, saklıkente giriş ücreti öğrenci 2.5 TL.
Saklıkent’de yaz aylarında rafting yapabilir ve kanyonun içinde arkadaşlarınızla yürüyebilir, birbirinden güzel şelaleyi ve daha birçok güzelliği 18 km süren kanyon içi yolculuk boyunca tadabilirsiniz.

Fethiye ile saklıkent dolmuş ücreti

Fethiye otogarın önünden hareket eden saklıkent dolmuşları 8,5 TL (2013 mart ayı ,fiyatı ) dolmuşla git gel yapmak yerine 4 yada 5 kişiyseniz araç kiralamak daha mantıklı gibi bence.
Fethiye saklıkente gidipte fotoğraf mankinanızı sakın unutmayın, ben unuttum cep telefonla çekmeye çalıştım pek iyi çıkmadı ama yine de sizlerle paylaşmak istedim.

Saklıkent Kendi Çekimlerim

saklıkent kanyonu
saklıkent kanyonu

 

saklıkente nasıl gidilir
saklıkente nasıl gidilir

 Haritada Saklıkent – Fethiye Arası

saklikent

Önceki MakaleIğdır Üniversitesi Bölümleri ve Taban Puanları 2013-2014
Sonraki MakaleFethiye Merkezden Ölüdenize Nasıl Gidilir ?

2 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz