Görgü kuralları ile ilgili kompozisyon

0
418
görgü kuralları kompozisyon

Görgü kuralları ile ilgili kompozisyon, yazı kısaca. Görgü kurallarını anlatan yazılar. Görgü kuralları hakkında kısaca yazı.

Görgü kuralları ile ilgili kompozisyon
görgü kuralları kompozisyon

Görgü kuralları nelerdir? Görgü kurallarını anlatan kompozisyon örneğini bu yazıda bulabilirsiniz.

Günlük yaşamımızda hayatı güzelleştiren birtakım toplumsal normlar kurallar zinciri vardır. Görgü kuralları da bu zincirin halkalarından birisi yada birkaçıdır. Görgü kurallarının ortak olarak birtakım kişiler tarafından aynı olay karşısında ortak tavır sergilenmesi toplumsal yaşam ve refah düzeyi açısından önemli bir konudur.

Yani buna örnek verecek olursak, insanların yerlere çöp atmaması çöpünü en yakın çöp kutusuna kadar taşıması, yerlere tükürmemesi toplumda önemli görgü kuralları arasındadır.

Bunların dışında evimize misafir geldiğinde ona ikramlarda bulunmak, büyüklerimiz karşısında ayak ayak üstüne atmamak, anne babaya saygısızlık yapmamak gibi pek çok kişinin paylaştığı ortak değerler kavramı yani görgü kurallarımızdan birkaçıdır.

Görgü kuralları toplumda daha iyi bir yaşam için gereklidir. Görgü kurallarının olmadığı veya zayıf olduğu toplumlar için gelecek pek aydın değildir. Bu yüzden görgü kurallarına dikkat etmeliyiz.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here