Gümrük Muhafaza Memuru Görevi Nedir? Ne İş Yapar ?

0
160

Gümrük Muhafaza Memuru Görevi Nedir? Ne İş Yapar ? Gümrük muhafaza memurları ile ilgili bilgi, ne iş yapmaktadır, gümrük muhafaza memurları,

Gümrük muhafaza memuru nedir ? görevi nedir? ne iş yapmaktadır, gümrük muhafaza memurları ile ilgili bilgileri aşağıda yer alan sayfadan öğrenebilirsiniz, aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Gümrük muhafaza memurları görevi nedir

Gümrük müsteşarlığı muhafaza memuru, kazanma şansının yüksek olduğu iller
1) Ardahan

2) Ağrı

3) Iğdır

Muhafaza Memuru Nedir

Müsteşarlığımızda görev yapan Gümrük Muhafaza memurları, kara hudutlarımızdaki gümrük kapıları ile pasavan kapılarında, gümrük teşkilatı bulunan hava, deniz limanlarında, serbest bölge, çeşitli antrepo ve iç gümrük sahalarında kaçakçılığı men, takip ve tahkik muhafaza ve emniyeti verilmiş yerlerde gümrük kanununun kendilerine verdiği görevi yapmakla yükümlüdür.

5434 sayılı Yasanın 40/ç maddesi gereğince Gümrük Muhafaza Memurları 50 yaşını tamamladıkları tarih itibariyle yaş haddinden resen emekli edilmektedirler.

Giriş Koşulları :

– 4 yıl veya daha fazla süreli fakülte veya yüksekokul mezunu olmak. (Hangi fakülte/yüksekokul/bölüm mezunlarından alınacağı Müsteşarlığın takdirindedir.)

– Erkek adaylar için, muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya hizmetini fiilen tamamlamış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak.

– Tam teşekküllü sağlık kurumlarından ?Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir? ibareli sağlık kurulu raporu almak.

– Erkek adaylar için en az 1,72, bayan adaylar için ise en az 1,65 cm boyunda olmak.

Önceki MakaleKernel32.dll Dosyası Eksik Hatası Çözümü
Sonraki MakaleGümrük Müsteşarlığı Muayene Memuru Ne İş Yapar, Görevi Nedir ?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz