Haksızlıkların Toplumda Meydana Getirebileceği Olumsuzluklar Nelerdir

0
130
Haksızlığın ve adaletsiz

Haksızlıkların toplumda meydana getirebileceği olumsuzluklar nelerdir? Haksızlıklar toplumda pek çok farklı çatışmalara, iç kargaşaya ve huzursuzluğa sebep olabilir.

Haksızlığın ve adaletsizliğin hakim olduğu toplumlar geleceğe umutla bakamaz ve kısa süre içinde yok olmaya mahkumdurlar. Bu yüzden haksızlıklarla başa çıkmak adaleti sağlamak için çalışmalı ve ülkemizin ve milletimizin birliği adına çalışmalıyız.

Haksızlıkların hakim olduğu toplum yapısında sosyal birtakım bireylerin yaşamlarını yönlendiren dinamiklerin yok olmasına, kırılmasına sebep olur. İnsanlar arasındaki hoşgörü ortamı kalkarak insanlar birbirlerinin kuyusunu kazmaya ve birbiri sırtından geçinmeye başlar işte o zaman toplumda dayanışma ve hoşgörü ruhu ortan kalkmış demektir. Hoşgörü ve dayanışmanın olmadığı toplumlar parçalanmaya ve yok olmaya aday milletlerdir.

Bu yüzden bizler gençler olarak üstümüze çok iş düşmektedir. Bizler milli mücadele ruhunun hakim olduğu ülkenin torunlarıyız, bizler de tıpkı dedelerimiz gibi milli mücadele ruhunda olduğu gibi dayanışma içinde olmalıyız.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here