İnsanlar Neden Farklı Şeylerden Hoşlanır

0
101
insanlar neden farklı şeylerden hoşlanır
İninsanlar neden farklı şeylerden hoşlanır

İnsanlar neden farklı şeylerden hoşlanır 4. sınıf sosyal bilgiler

Bazen mavi, bazen sarı, bazen yeşil, bazen de beyaz herkes farklı şeylerden ve farklı renklerden hoşlanır, Ahmet’e göre en güzel renk sarı iken, Elif’e göre ise Kırmızı’dır.

Herkesin hayal dünyası, duygu dünyası ve yaşadığı sosyal hayatı farklı farklı olduğundan dolayı hayata bakışı bir olay karşısında çıkardığı ders ve düşünceleri de farklıdır.

Örneğin; ailenizle dışarı çıktınız ve dondurma alacaksınız, anneniz kakaolu dondurma istedi, babanız karışık dondurma istedi, siz de sade vanilyalı dondurma istediniz..

Aynı aile bireyleri olmanıza rağmen istekleriniz ve hayattan beklentileriniz farklı farklı, dolayısıyla kişilerin kendi içlerinde yaşadıkları dünya farklıdır, herkes aynı şeyden hoşlansaydı, tüm insanların beğenileri ve hayattan istekleri aynı olsaydı ozaman hepimiz çok sıkılırdık.

Ahmet kitap okumayı çok sever, Ayşe ip atlamaktan hoşlanır, Ergin ise köpeğiyle vakit geçirmekten hoşlanırken, Sevda’yı mutlu eden şey ise bisiklet binmektir. Böylece sokağa çıktığımızda çok renkli ve birbirinden farklı şeylerle ilgilenen insanlar görürüz.

Düşünsenize çocuklar bu saydığımız Ahmet, Ayşe, Ergin ve Sevda hepsi aynı şeyleri yapıyor olsa nekadar sıkıcı olur değilmi, o yüzden hepimizin farklı şeylerden hoşlanması aslında dünyaya renk katmakta ve hayatı güzelleştirmektedir.

Bu yüzden herkesin düşüncesi farklı olduğundan ve herkesin beyni farklı çalıştığından, herkesin sosyal yaşamda yaşadıkları ve geçmişi farklı olduğundan dolayı hoşlandığımız veya hoşlanmadığımız şeyler çok farklıdır.

 

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here