iphone 4, 5, 5s, 6, 6s, 7, 7s, 8, 8s, İphone X Şarj Olmuyor

0
174
İphone X Şarj Olmuyor

iphone 4, 5, 5s, 6, 6s, 7, 7s, 8, 8s, İphone X Şarj Olmuyor, Şarj oluyor gösteriyor ama şarj olmuyor sorunu çözümü. İphonelarda sık sık rastladığımız bir sorun olan şarj olmama daha doğrusu şarj oluyor gösterip şarj olmama sorunu başınıza geldiyse “iphone şarj oluyor gösteriyor şarj olmuyor” sorunu neden kaynaklandığına bakacağız.

iphone 4, 5, 5s, 6, 6s, 7, 7s, 8, 8s, İphone X Şarj Olmuyor
iphone şarj oluyor gösteriyor ama olmuyor
  • Neden 1: İphone şarj oluyor gösteriyor ama olmuyorsa o zaman sorununuz muhtemelen “şarj entegresi” ile alakalı olabilir. Eğer İOS versiyonunuz güncelse ve telefonunuz şarja taktığınızda şarj olmuyorsa o zaman sorununuz muhtemelen şarj entegresi ile ilgilidir.
  • Neden 2: Telefonunuz şarja taktığınızda hiçbir şekilde şarj olduğuna dair bir ifade çıkmıyorsa o zaman sorununuz şarj soketi ile alakalı olabilir. Şarj soketiniz oksitlenmiş olabilir veya bozuk olabilir. Şarj soketinizi temiz bir bezle silin ve içinde herhangi bir yabancı madde var mı bakın, kumaş parçacıkları dolabiliyor. Temizleyin, oksitlenmiş olma durumu da mevcut ucu sivri bir iğne ile içindeki metal alanları yavaşca sürtün eğer oksitlenmişse bu şekilde halledebilir ve şarj edebilirsiniz.
  • Neden 3: Arkadaşlar eğer ki telefonunuz şarja taktığınızda şarj almıyorsa şarj kablosu veya şarj adaptörü ile de ilgili olabilir, sağlam bir adaptör ve kablo ile deneyin. Dikkat : Pek çok teknik serviste şarj olmuyor diye gönderilen telefonları sağlam kablo ve adaptör ile denendiği zaman çalışmaktadır bu uyarıyı yabana atmayınız.

Sizler de başınıza gelen durumları bizlerle paylaşabilirsiniz. Neden Olur? serisine katkı yapabilirsiniz.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here