İş kurmak isteyen gençlere KOSGEB hibe desteği nasıl alınır şartları nelerdir

0
124

İş kurmak isteyen gençlere KOSGEB hibe desteği nasıl alınır şartları nelerdir. İş kurmak isteyene KOSGEB hibesi.

İş kurmak isteyen gençlere KOSGEB hibe desteği nasıl alınır şartları nelerdir
Üniversiteli girişimciye kosgeb hibe desteği

Üniversiteden sonra genellikle KPSS ye yoğunlaşan ve KPSS ile devlet kadrolarına girmek için uğraşan gençleri üretime teşvik etmek, üretimde ülke ekonomisine katkı sağlamaya yöneltmek için Devlet gençlerin girişimciliğini destekleyip, girişimci olmaya teşvik ediyor.

Yapılan ekonomi politikalarından da bunu rahat şekilde anlayabiliyoruz. İş kurmak isteyen gençler için KOSGEB tarafından hibe desteği veriliyor. Kendi işini kurmak isteyen üniversite öğrencisinden, ev hanımına, kobide esnafa kadar pek çok alanda devdet hibe desteği yapıyor.

Tam tamına 1 milyon kişiye hibe desteği yapılacağı duyuruldu. Üniversiteli gençler için hibe almanın yolu Üniversite öğrencisi yada Yüksek lisans öğrencisi olmaktan geçiyor. Bugüne kadar bu 6 bin üniversiteli patron bu sistemden faydalandı ve 2017 yılında yine 2 bin kişinin bundan faydalanması bekleniyor.

Kendi işini kurmak isteyen üniversite öğrencilerine yönelik 100 bin TL hibe verilmesi planlanıyor.

HİBE NASIL ALINACAK?

Eski sistemde girişimcilerin KOSGEB den destek alabilmek için işyeri açması ve ardından kosgeb başvurusu yapması gerekiyordu ancak yeni sistemde girişimciler işyeri açmadan da KOSGEB eğitimlerine katılabilecek ve başvuruda bulunabilecek. Müjdeli haber KOSGEB başkanı Recep Biçer verdi.

Biçer Açıklamasında ; Girişimcilik Destek Programı’nda yeni düzenleme yapıldığını belirterek, “KOSGEB onaylı uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlayıp sertifikasını alan girişimcilerin, işletmelerini açtıktan sonra KOSGEB’e başvuru yapma şartını yürürlükten kaldırdık. Yeni süreçte girişimcilerin iş yerlerini açmadan KOSGEB’e müracaat edebilecekleri şekilde kurguladığımız uygulama başladı” dedi.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here