istanbul ataşehir gümrük malları mağazası

35
1900

istanbul ataşehir gümrük malları mağazası , ürün fiyatları, gümrük malları, ucuza al, kaçak mallar, gümrükte yakalanan cep telefonları, ucuz notebook, ucuz cep telefonu, istanbul ataşehir , gümrük malları mağazası, ürün fiyatları, satılan ürünler, cep telefonları, bilgisayarlar, kaçak cep telefonu, kaçak bilgisayar

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın açılışını yaptığı TASİŞ Şube Müdürlüğü’nün Ataşehir’deki satış mağazasında ucuz eşya izdihamı yaşandı.
Bakan Yazıcı’nın da çaydanlık ve tencere aldığı mağazada alış-veriş yapmak isteyen vatandaşlar ile görevliler arasında arbede yaşandı.

Gümrükte Ucuz Eşya İzdihamı

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın mağazı dolaşmasından sonra kapılar dışarıda bekleyen vatandaşlar için açıldı. Hem ucuz hem de kaliteli elektronik ve giyim eşyası almak isteyen vatandaşlar adeta bir birleriyle yarıştı. Bu sırada gümrük görevlileri ile kapıya yığılan müşteriler arasında itiş kakış meydana geldi.

İzdiham sırasında bazı vatandaşlar ezilme tehlikesi geçirdi. Uzun uğraşlardan sonra mağazaya giren müşteriler arasında da alış veriş yarışı başladı. Bir an önce istediğini almak isteyen vatandaşlar reyonlarda yığılmalara neden oldu. Aşırı ilgi nedeniyle mağaza görevlileri de zor anlar yaşadı. Mağazaya gelenler arasında engelli bir vatandaşın da olması dikkat çekti.

Öte yandan mağazanın açılışını yapan Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ile çalışanlar arasında da ilginç diyaloglar yaşandı. Ürünlerin fiyatlarını tek tek sorarak öğrenen Yazıcı, 20 liralık bir çaydanlık ile 60 liralık bir tencere satın aldı.

BAKAN YAZICI: KAÇAĞA TÖLERANSIMIZ SIFIR

Bu arada, Gümrük Müsteşarlığı Tasfiye İşleri Döner Sermaye İşletmeleri (TASİŞ) Genel Müdürlüğü Erenköy TASİŞ Şube Müdürlüğünün Ataşehir’deki perakende satış mağazasının açılışında konuşma yapan Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, gümrüklerde kaçak konusunda toleranslarının sıfır olduğunu söyledi. Türkiye’de gümrükte yakalanan TASİŞ’e teslim edilmiş, tasfiye süreçleri tamamlanmış ürünlerin perakende mağazalarında halka arzıyla alakalı dördüncü mağazanın açılışını yaptıklarını belirten Yazıcı, Gümrüklerde eşya ve insan geçişlerinin çok seri bir şekilde yapılması gerektiğini vurguladı.

Yazıcı, gümrüğün diğer bir görevinin de kaçağı ve kaçağın her türünü çok etkin bir şekilde iyi zamanlama yaparak önlemek olduğunu belirterek şunları söyledi: “Kaçağı önleyemiyorsanız, kaçak ürün girişi şu veya bu sebeple ülkeye girebiliyorsa bundan büyük ölçüde vergi kaybınız var. Ama aynı zamanda bu kayıplarında kazancını alın teriyle gerçekleştirmeye çalışan dürüst, etik kurallara riayet eden tüccar açısından da bir haksız rekabet demektir. Bu denli önemli bir işlevi çok etkin bir şekilde Türk gümrükleri sürdürmektedir. Bizim gümrüklerdeki kaçaklara töleransımız sıfırdır. ”

Daha sonra mağazayı gezen Yazıcı, mağazadaki fiyatların da piyasanın dörtte bir oranında daha ucuz olduğunu söyledi. Perakende satış mağazasında gümrükten kaçak olarak geçirilmeye çalışılan ve adli süreci tamamlanan elektronik, giyim, mutfak, spor aletleri, gözlük ve bahçe makineleri gibi eşyalar satışa sunuluyor.

Önceki Makale2 temmuz 1993 madımak sivas nedir önemi hakkında bilgi
Sonraki MakaleEkonomide yüzde 11 lik rekor büyüme ile Dünya birincisi olduk

35 Yorum Yapıldı

  1. arkadaslar birsey yok bosa gitmeyin kac defa gittim bir tane iyi şeye rastlamaz mı insan giyim var giyim de pazarda daha iyileri var diğer ürünler de cin mali sacma sapan saatler banyo muslukları gibi absürt ürünle var kıyafeti deneyecek yer yok hadi begenseniz bile zaten kalitesiz ürünler ama illa giderim bakarim diyorsanız gidin kendiniz görün vaktinizi harcamıs yorulmus olacaksınız

  2. Anadolu yakası :dudullu cad.vali muammer güler öğrenci yurdu karşısı Ataşehir.ist tel :21636436 80–364 36 81..arkadaşlar uğrayın tavsiye ederim..

  3. selin hanım sizden rica etsem blackberry marka telefon geldiği zaman beni haberdar edermisiniz sizden rica etsem babam orda çalışıyo fakat pek gelemiyo mağazaya

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz