İstanbul İftar / Ramazan Çadırı Nerede Var 2017

6
336
cami-ramazan-oruc
istanbul iftar, ramazan çadırı kurulan yerler 2017

Her yıl ramazan ayında binlerce milyonlarca kişiye iftar yemeyi vermek için istanbulun farklı yerlerinde farklı belediyeler tarafından kurulan iftar çadırları ile istanbullular ramazan boyunca iftarlarını bu çadırlarda açabilecek.

İstanbul’da İftar Çadırları nerelerde var ? 2017 yılı istanbul ramazan ayında iftar çadırı kurulan yerler ile ilgili merak ettiklerinizi bu başlıkta bulabilirsiniz.

İstanbul İftar Çadırları Nerede 2017

Aşağıda geçen yılın iftar çadırı kurulan yerleri bulabilirsiniz, 2017 yılı için yol gösterici olabilir. Sizler de 2017 yılı içinde kurulacak olan iftar çadırlarını yorum alanından yazabilirsiniz.

üsküdar iftar çadırı nerede var 2016
üsküdar iftar çadırı nerede var

Üsküdar İftar Çadırı Kurulan Yerler

Üsküdar Sahili’nde kurulan iftar çadırının yanı sıra Harem Otogarı, Beşiktaş Motor İskelesi önü, Bahçelievler Mh, Ferah Mh ve Yavuztürk Mh (İki farklı noktada), Ünalan Mh, Zeynep Kamil Mh, Zeynep Kamil Hastanesi, Kirazlıtepe, Cumhuriyet, Selami Ali mahallerinde

her gün toplam 30 binin üzerinde kişiye Üsküdar Belediyesi tarafından iftar verilecek.

 

fatih iftar, ramazan çadırı kurulan yerler 2016
fatih iftar, ramazan çadırı kurulan yerler

Fatih İftar Çadırı Kurulan Yerler

Sultanahmet Meydanı, Ayrıca Fatih Belediyesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Cerrahpaşa Hastanesi, Bezmialem Vakıf Hastanesi ve Çapa Hastanesi gibi Türkiye’nin en büyük hastanelerin de hasta yakınlarına da her gün iftar verilecek. Her gün farklı bir camide teravih namazı sonrası limonata dağıtımı, Kadir Gecesi Fatih, Sultanahmet, Yavuz Selim, Süleymaniye, Sümbül Efendi camilerinde limonata ve lokum ikramı yapılacak.

 

Beşiktaş iftar, ramazan çadırı kurulan yerler 2016
Beşiktaş iftar, ramazan çadırı kurulan yerler

Beşiktaş İftar Çadırı Kurulan Yerler

Beşiktaş Belediyesi, Ortaköy Meydanı, Barbaros Meydanı ve Abbasağa Parkı’nda kurduğu iftar çadırlarında Ramazan boyunca her gün tüm Beşiktaşlıları ve yolu Beşiktaş’tan geçen tüm İstanbulluları ağırlayacak

Barbaros Meydanı’ndaki iftar çadırında ayrıca her gün canlı Tasavvuf Müziği dinletisi de sunulacak.

 

esenler iftar çadırı yerleri, 2016
esenler iftar çadırı yerleri

Esenler İftar Çadırı Kurulan Yerler

Esenler Belediyesi, Ramazan boyunca her Çarşamba günü ilçenin tüm mahallelerini kapsayacak şekilde cadde iftarları düzenleyecek.

Ayrıca insan sirkülâsyonunun yoğun yaşandığı 2’si metro istasyonu çıkışında olmak üzere 3 ayrı Çorba Çeşmesi vatandaşlara hizmet verecek.

 

Küçükçekmece İftar Çadırı Kurulan Yerler

küçükçekmece iftar çadırı kurulacak yerler 2016
küçükçekmece iftar çadırı kurulacak yerler
bakırköy iftar çadırı kurulan yerler 2016
bakırköy iftar çadırı kurulan yerler

Bakırköy İftar Çadırı Kurulacak Yerler

Bakırköy Belediyesi; Fildamı Parkı’nda her akşam 3 bin kişiye, Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2.500 kişiye, sokak iftarlarında 2 bin kişiye, farklı günlerde metro istasyonu ve Pazar yakınlarında 1.500 kişiye iftar yemeği, sahurda da Fildamı Parkı’nda bin kişiye sahur yemeği verecek.

 

şirinevler iftar çadırı kurulan yerler 2016
şirinevler iftar çadırı kurulan yerler

Şirinevler İftar Çadırı Kurulacak Yerler

Her gün Şirinevler Halk Pazarı yanı ve Soğanlı Meydanında kurulan iftar çadırları ile belediye aşevi ve sokak iftarlarında günlük yaklaşık 12 bin kişiye iftar yemeği sunulacak.

 

büyükçekmece iftar çadırı kurulan yerler 2016
büyükçekmece iftar çadırı kurulan yerler

Büyükçekmece İftar Çadırı Kurulacak Yerler

Büyükçekmece Belediye’sinde farklı günlerde Fatih mahallesi, Sefaköy Camii, 19 Mayıs mahallesi, Mimarsinan mahallesi, Dizdariye mahallesi, Atatürk mahallesi, Tepecik ve Türkoba gibi birçok yerde iftar verilecek.

 

bağcılar iftar çadırı yerleri 2016
bağcılar iftar çadırı yerleri

Bağcılar İftar Çadırı Kurulacak Yerler

İhtiyaç sahibi bin ilçe sakini Ramazan ayı boyunca İftar Bileti ile anlaşmalı lokantalarda iftarlarını yapabilecekler.

 

 

 

eyüp iftar çadırı kurulacak yerler 2016
eyüp iftar çadırı kurulacak yerler

Eyüp İftar Çadırı Kurulacak Yerler

Her gün Öğle Namazı sonrası Eyüp Sultan Meydanı’nda, Anadolu’da Çocuklara Orucu sevdirmek amacıyla yarım gün tutturulan orucun (Tekne Orucu) Eyüp’te uygulanarak Öğlen Namazı sonrası çocuklara hurma ile oruç açtırılıp yemek ikramı yapılacak.

 

zeytinburnu iftar çadırı kurulacak yerler 2016
zeytinburnu iftar çadırı kurulacak yerler

Zeytinburnu İftar Çadırı Kurulacak Yerler

Zeytinburnu’nda 5 Meydan, 12 farklı sokak ve 11 farklı mahalleyle 30 gün boyunca yaklaşık 50 bin vatandaşın iftarını bir arada açacak.

DİKKAT : Sizler de çevrenizde gördüğüünz iftar çadırlarını yorum alanında buraya yazınız, bu mübarek ramazan ayında belki birilerinin karnının doymasına vesile olmuş olursunuz.

 

Önceki MakaleAnkara İftar Çadırı Kurulan Yerler 2017
Sonraki MakaleAfyon İftar Çadırı Kurulan Yerler 2017

6 Yorum Yapıldı

  1. Zburnunda iftar cadiri yok meydanda yok super yalanci bunlar .milletin parasini seckinlere yediriyolar . topkapidaki yemek salonundadir vatandasin gidemiyecegi yerde . Gum gum gumluyolar .

  2. zenginlerimiz bu iftar çadirlarini kisisel destekle magmur edebilirler. sanirim.evinde yemek vermis gibi olurlar neguzel bisey gerçek fakirlere ulasabilmek Allahim gonullerimizi de magmuret. Rahmetinle…

  3. Allah razı olsun belediyelerden valla çok insanlık görmüşler Esenler/istanbul belediyesine cok tesekkur eder ve her allahın güzel günlerinde böyle insalık yapmalarını temenni ederim

  4. gerçekten çok güzel bir derleme yapmışsınız çok teşekkür ederim ellerinize sağlık yapandan ve ramazan ayı boyunca bu iftar çadırlarını kuran belediyelerden Allah razı olsun. Teşekkürler.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz