Kadın Memura Esnek Çalışma Saati Nezaman Başlıyor ?

0
91

fatma sahinSon günlerde özellikle hanımları çok ilgilendiren bir haber değerli okurlar kadın memurlara esnek çalışma paketiyle ilgili olarak Aile, ve sosyal politikalar bakanı fatma şahin in yaptığı açıklamada kadın memurların çalışma şartlarını oldukça kolaylaştıracak bir paket üzerinde çalıştıkları yönünde demeçler verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda talimatı olduğunu söyleyen Şahin yeni pakette kadınların iş hayatındaki çalışmalarını kolaylaştıracaklarını söyledi.

Fatma Şahin’in yaptığı konuşmada şunları kaydetti ;
“Kadınımız eğitim alıyor, sosyal hayatın içerisine giriyor. Aldığı eğitimi ekonomik olarak da kullanmak istiyor. Hedefimiz 2023, 2071. Neyle yapacağız bunu nitelikli, yetişmiş insan gücüyle yapacağız. Doğurganlık hızının azaldığı, yaşlanmanın arttığı bir Türkiye’de nasıl olacak. Analık kadına ait bir şey. Dolayısıyla onu güçlü bir, şekilde tutmamız gerekiyor. Ama kadın eğer istihdamın içinde olmak istiyorsa da onun yaşamını kolaylaştıracak sosyal destek mekanizmalarını güçlendirmemiz gerekiyor. Şimdi siz diyorsunuz ki biz dünyanın 10 ekonomisinden biri olacağız. Toplumun yarısının zekası yok. Yarısının potansiyelini yok sayarsanız. Nasıl olacaksınız. Yüzde, 3 değil yüzde 5 değil. Erkeklerden daha fazla yüzde 2 de fazlalık var. O yüzden bunun hepsini hep beraber kullanmak zorundayız. Aile kadının mutlu olduğu zaman, erkeğin de çocuğun da ailenin de mutlu olduğu önemli bir kurum”

Bu yazıya cevap yazmak için [ Tıklayın ]

Önceki Makaleİkizler Burcu Hangi Burçla Anlaşır ?
Sonraki MakalePtt Şubesine Gelen Parayı Başka Bir Şubeden Çekebilir Miyim ?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz