Koray Avcı kimdir, hayatı, kaç yaşında, nereli

0
675
koray avcı kimdir, hayatı, kaç yaşında

Koray Avcı kimdir, hayatı, kaç yaşında, nereli

koray avcı kimdir, hayatı, kaç yaşında

Koray Avcı aslen Erzincan’lı ancak Ankara’da doğup büyümüştür. 1984 doğumlu olan Koray Avcı, bir gün metroda şarkı söylediği sırada bir çocuğun kendisinin videosunu çekip Youtube’a yüklemesi sonucu tanınmıştır.

Bunun dışında uzun süredir Ankara’da karanfil sokakta, Kızılay’da ve farklı bölgelerde sokakda şarkılarını söylemektedir.

Muğla üniversitesi Fizik bölümü mezunu olan Avcı, üniversite okuduğu dönemde pek çok müzik aletini çalmayı öğrendiğin söylemektedir.

Nine’sinin yaşamı üzerinde büyük etkisi olduğunu söyleyen Avcı, bunu zaman zaman gösterilerinde de anlatmaktadır.

Şarkı söylemesi konusunda kendisini aileden tek destekleyenin Ninesi olduğunu söyeleyen Koray Avcı, ninesinin kendisine yaptığı öğüt neticesinde mezara koyduğu gün akşamına gelip kızılayda şarkı söylediğini anlatmaktadır.

Sokakta 8-9 yıl şarkı söyleyerek parlayan Koray Avcı, sokak gösterilerinde halkı hem eğlendirmekte zaman zaman söylediği hüzünlü şarkılar ile izleyenleri duygulandırmaktadır.

Üniversite okuduğu yıllarda Yetenek Sizsiniz adlı yarışmaya katılmış ve o dönemde Ali, Hülya, Acun üçlüsünden Ali’den Hayır, Acun’Dan Evet, Hülya’dan evet alarak bir üst tura çıkmıştır.

Başarılı performansı ile pek çok kitle tarafından tanınmaktadır.

SOKAK PERFORMANSI

Önceki MakaleElektrikli aletleri kullanırken nelere dikkat etmeliyiz
Sonraki MakaleKüresel ısınmanın sonuçları nelerdir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz