Kpss 2011 Tercih Kılavuzu Rehberi

0
96

Kpss Tercihleri 24 ocak pazartesi günü itibari ile başlayacak arkadaşlar, kpss sınavına giren arkadaşlar için tercih zamanı geldi : )
Kpss sınavı geçtiğimiz hafta açıklanmıştı hatırlayacaksınız, kpss sınavının açıklanmasının ardından puanı iyi olan adaylar terchilerini yapabilecek, kpss tercih kılavuzu ve tercihleriniz hakkında bilgilere bu başlık altından ulaşabilirsiniz, sormak istediklerinizi bu başlık altından yazabilirsiniz.
Kpss 2011 tercihleri detaylı bilgiler

2011 Ortaöğretim – Önlisans Tercih Kılavuzu Nasıl Oluşuyor?
Türkiye’de bütün il ve ilçelerdeki kamu personeli ihtiyacı valilikler kanadıyla Bakanlığa, bakanlık aracılığıyla da ÖSYM’ye bildiriliyor. Bu kurumlar personel ihtiyaçlarını ÖSYM’ye iletirken aynı zamanda şartlarını da ÖSYM’ye aktarmaktadırlar. ÖSYM, gelen talepler doğrultusunda tercih kılavuzunu oluşturuyor. Biz bu bilgilerin çok önceden ÖSYM’ye gönderildiğini öne sürebiliriz. Çünkü bildiğiniz üzere KPSS zaten 26 Eylül 2010 tarihinde yapılacaktı. Dolayısıyla bu bilgilerin şu ana kadar çok önceden ÖSYM’ye ulaştığını söyleyebiliriz.

2011 Ortaöğretim – Önlisans Tercih Kılavuzunda Neler Olacak ?
KPSS Tercih kılavuzunda Ortaöğretim(Lise) ve Önlisans mezunları için iki ayrı bölüm yer alacak. Ortaöğretim ve Önlisans mezunlarının her biri kılavuzun kendilerine ayrılan bölümünden tercihlerini yapacaklardır.Kılavuzda il bazında kurumların alacağı memur sayısı belli olacak

KPSS TAKVİMİ BELLİ OLDU
Alınan bilgiye göre, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı‘ya bağlı Devlet Personel Başkanlığının (DPB) ÖSYM Başkanlığıyla birlikte yaptığı çalışmalar sonucu 2011 yılına ait sınav ve yerleştirme takvimi belirlendi.

Buna göre, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik için 9-25 Mayıs 2011 tarihleri arasında başvurular alınacak, 9-10 Temmuz 2011 tarihlerinde sınav yapılacak.

B Grubu için 2011 yılı yerleştirme takvimi de açıklandı.

KPSS 1. yerleştirme için DPB, 1 Mart-8 Nisan 2011 tarihleri arasında kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerini toplayacak, 9 Mayıs 2011‘de kadrolar ÖSYM başkanlığına gönderilecek, 30 Mayıs-8 Haziran 2011 tarihleri arasında ise ÖSYM başkanlığı tercihleri alacak

KPSS 2. yerleştirme için ise DPB, 5 Eylül-30 Eylül 2011 tarihleri arasında kamu kurum ve kuruluşlarından talepleri toplayacak, kadrolar 24 Ekim 2011‘de ÖSYM Başkanlığı‘na gönderilecek, ÖSYM Başkanlığı 21-30 Kasım 2011‘de tercihleri alacak.

İŞTE ÖSYM AÇIKLAMASI:
Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2010/2 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuz 24 Ocak – 2 Şubat 2011 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz ayrıca basılmayacak ve dağıtılmayacaktır. Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan tercih yapabilmek için, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan 2010-KPSS Lisans veya 28 Kasım 2010 tarihinde yapılmış olan 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a girilmiş ve ortaöğretim mezunları içinKPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekmektedir. Adaylar tercihlerini 24 Ocak – 2 Şubat 2011 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih alınma süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. KPSS-2010/2 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

KPSS-2010/2 TERCİH KILAVUZU
GENEL AÇIKLAMALAR
TABLO 1 – ORTAÖĞRETİM MEZUNLARI İÇİN KADROLAR VE POZİSYONLAR
TABLO 2 – ÖNLİSANS MEZUNLARI İÇİN KADROLAR VE POZİSYONLAR
TABLO 3 – LİSANS MEZUNLARI İÇİN KADROLAR VE POZİSYONLAR
MEZUNİYETE İLİŞKİN ARANAN NİTELİKLER
ORTAÖĞRETİM MEZUNLARI İÇİN ARANAN NİTELİKLER
ÖNLİSANS MEZUNLARI İÇİN ARANAN NİTELİKLER
LİSANS MEZUNLARI İÇİN ARANAN NİTELİKLER
CİNSİYET VE DİĞER KOŞULLAR İÇİN ARANAN NİTELİKLER
TABLO 4A – MEZUN OLUNAN ORTAÖĞRETİM ALANLARI
TABLO 4B – MEZUN OLUNAN ÖNLİSANS PROGRAMLARI
TABLO 4C – MEZUN OLUNAN LİSANS PROGRAMLARI
Önceki MakaleKan Grupları Kan Dolaşımı Hücreleri Uyuşmazlığı Kan Kanseri Nelerdir Özellikleri Ve Çeşitleri? Lösemi Nedir?
Sonraki MakaleSecde Suresi Duası Ayetleri Secde Nedir?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz