Kredi Alabilmek için Gerekli Şartlar, Koşullar Nelerdir ?

1
108

turk lirasi paraKredi almak için gereken şartlar nelerdir bu yazıda sizleri bu konuda detaylı bir şekilde bilgilendirmeyi eksik olanları anlatmayı, ve sizin bildiklerinizi de burada paylaşmanızı rica ediyorum.

-Kredi alabilmek için hangi şartlar ve koşullar gereklidir ? Özellikle kredi alacak olanların akıllarındaki ilk soru, kredi çekmek için kaç aylık sigortalı olmak gerekiyor ?

-Kredi almanın birinci şartı çalıştığınız iş yerinde 6 aydan az çalışmamış olmanız gerekiyor, aksi halde banka kredinizi onaylamayabilir.

-Eğer kredi başvurunuzu maaş aldığınız şubeden yaparsanız 6 ayı doldurmuş olmasanız bile, tolerans tanınabilir.

-Başka bir önemli nokta ise kredi almak istediğiniz bankaya herhangi bir borcunuz olmaması, kredi almak istediğiniz bankayı geçtim başka bir banka dahi olsa, kredi kartı ödemesini gününü geçirdiğinizde bile bu sizin bilgilerinize işleniyor, o açıdan iyi bir kredi kartı kullanma geçmişiniz varsa şansınız çok yüksek.

Bunlar en önemli noktalar kredi alabilmek için gerekli olan başlıca şartlar, bunun haricinde almak istediğiniz kredi ve detaylı bilgiyi sorabilirsiniz, banka deneyimi olan arkadaşlar en kısa zamanda sorunuzu yanıtlayacaktır.

Önceki MakalePes 2013 Maçdan Sonra Bilgisayar Kapanıyor
Sonraki MakaleEczane Hizmetleri Bölümü (2 yıllık) Taban Puanları 2013-2014

1 Yorum

  1. merhaba ben sikortam başlayalı bir havva oldu kıredi başvurusunda bulunsan onay alamam mı acaba birde diyelim ki eşimin bankaya borcu var bu beni etkiler mi acaba

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz