Kültür ve turizm bakanlığının çalışması korsana karşı başarı sağlayabilir mi?

0
69

Kültür ve turizm bakanlığının çalışması korsana karşı başarı sağlayabilir mi?

Kültür ve turizm bakanlığı korsan eserlere karşı mücadele için acil eylem planını devreye sokmuştu elbette bunun getirdikleri büyük olacaktır, korsan ve korsanla mücadele için bu uygulama büyük ölçüde etkili olacaktır ki olmuştur da.

Öncelikle kamu çalışanlarına herkese özel şifre verilerek kimin ne indirdiği, nereye girdiği kontrol altında tutularak bireylerin korsana karşı daha temkinli ve duyarlı olması amaçlanmıştır.

Korsana karşı alınacak önlemler konusunda vatandaşlara düşen sorumluluklar nelerdir?

Korsan ve korsana karşı alınacak olan önlemlerin başında insanlara bu bilinci oluşturmak önemlidir, bireylerde bu bilinç oluştuğu zaman zaten kendiliğinden toplum denetleme mekanizmasını da oluşturmuş olacak ve korsan kullanıcı ve satıcıları toplum içinde barındırmayacaktır.

Kitap, kaset, CD gibi materyalleri yasalara uygun bir şekilde üreten ve satan yerlerde almaya özen gösterdiğinizde hangi açılardan doğru bir davranış sergilemiş olursunuz? Açıklayınız.

Korsan ürünleri tercih etmemiş, böylece bu ürünü, sanatı veya hizmeti ortaya koyan kişilere katkı sağlamış oluruz, yani kısacası ürünün yapımında gerçekten emeği geçen kişilerden satın almış oluruz, aksi halde korsan ürünler her zaman hem topluma hemde üreticiye ciddi zarar vermektedir.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here