kütahya trafik kazası 11 ölü 34 yaralı 12 haziran

0
103

Kütahya da trafik kazası 11 ölü 12 haziran 2012, Pamukkale turizm otobüsü kütahyada kaza yaptı, kaza sonucu 11 kişi hayatını kaybetti bu acı olayda 34 kişi de yaralandı.

Kaza kütahya sabah saatlerinde meydana geldi, kütahya girişi e tipi cezaevi girişlerinde meydana gelen kazada otobüs şöförünün otobüsün kontrolden çıkması sonucu, otobüste bir anda can pazarı yaşandı, hurdaya dönen araçta 11 kişi yaşamını yitirdi ve 34 kişi de yaralandı.

Kaza sırasında otobüste bulunan yolcuların isimleri
“Otobüs şoförü Faruk Demirak, Ufuk Türe, Şeref Yıkıcı, Erman Akçay, Recep Erzincanlı, Muhittin Hamansuaşıkoğlu, Sakine Ergeçdi, Hasan Ergeçdi, Selami Ergeçdi, Mustafa Cengiz, Ali Sacahi, Şahin Sarıkaya, Şeyda Yalçın, Aslıhan Özgül, Musa Poyraz, Mergül Albaş, Abdulkadir Erdoğan, Selim Ovacık, Elif Kandemir, Ünal Eliaçık, Batuhan Kocaç, Sebahattin Kocaç, Hanım Temur, Sevda Yıldırım, Göknur Yıldırım, Fatma Yıldırım, Saba Sarıkoca, Kemal Çakırlı, Mahsun Oruç, Ramazan Olcay, Zübeyde Olcay, Mustafa Karabulut, Aysel Karabulut, Murat Ayagı, Elif Sultan, Betül Ulutaş, Ümmühan Erdoğan, Songül Albaş, Furkan Albaş, Cennet Sarıkaya, 7 Yaşında kimliği belirsiz erkek çocuk ile isminin İsmail olduğu tespit edilen bir kişi.”
Yolcular kaza anındaki dehşet anlarını anlattı, işte yolcuların söyledikleri..

Kazaya uyurken yakalandığını belirten “Koray Yoldaş”, “Kaza anında ben uyuyordum. Büyük bir gürültü ile uyandık. Herkes çığlıklar atıyordu. Ne yapacağımı şaşırdım” dedi.

İstanbul’dan oğlu Hasan Ergerdi ile birlikte otobüse bindiğini kaydeden “Sakine Ergeldi”, “İstanbul’dan saat 24.00’te otobüse bindim. Sabah saatlerinde Kütahya’ya ulaştık. Kaza esnasında uyuyordum, sallantı ile uyandım. Herkes çığlık atıp yardım istiyordu” diye konuştu.

“Mustafa Cengiz” de kazaya uykuda yakalandığını, büyük bir gürültüyle uyandığını ifade etti.

“Abdurrahman Direkçi” ise, şoförün uyuyup uyumadığını görmediğini belirterek, kaza ile ilgili fazla bir şey hatırlamadığını söyledi.

Önceki Makaleizmir teleferik açıldı mı? ne zaman açılacak?
Sonraki Makaletrt 1 euro 2012 maçları saatinde neden şifreli oluyor ? şifre nasıl kırılır

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz