LPG li Araçta Tekleme Sorunu

0
85

soruSoru : Lpg li aracım var hyundai accent 2000 model ilk aldığım zamandan beri lpg ile kullanırken tekleme yapıyor sürekli bunun sebebi ne olabilir ? tabi tekleme yaptığında çekişten de düşüyor dolayısıyla, yüksek devirlerde yapıyor 2000, 3000 devirde araç birden ayağımı gazdan çekmiş ve tekrar gaza basmış gibi tekliyor çözümü ne olabilir sizce ?

Cevaplandı :

Tekleme sorunu lpg li birçok araçta baş gösteren bir sorun, ancak bu aracınızın bakımını yaptırmadığınızla da ilgili olabilir, ve tek şundan dolayı yapar da diyemeyiz malesef, tekleme sorununu yaratan birçok etken vardır ancak genel olarak en çok sık görülen bujilerden dir, buji setini komple değiştirmeyi deneyiniz.

Tabi bunun öncesinde gaz aldığınız yer ile de ilgilidir, kaliteli bir gaz alın 50km falan deneyin, tekleme mevcut ise bujileri kontrol ettirin, halen sorun devam ediyorsa ateşleme bobinine bir baktırın.

Halen sorun devam ederse lpg enjektörü arızalı olabilir ve iyi bir ustaya götürüp enjektörü değiştirin. Tabi şuan bunları aracı görmeden yazıyoruz, iyi bir ustaya götürürseniz zaten direk sorunu bulacaktır, iyi ustaya denk gelmezseniz bu parçaların tümünü değiştirse de çözüm bulunmaz malesef.

Sorun halen devam ediyor olursa oksijen düzenleyici sensöründen kaynaklanıyor olabilir.

Sizde başınıza gelen tekleme olaylarını bize yazmak için TIKLAYIN

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here