Madde Bağımlılığı Konuşma Metni Örneği

0
606
madde bağımlılığı

Madde bağımlılığı konuşma metni örneği, Madde, Alkol, Sigara bağımlılığı ile konuşma metni örneği arıyorsanız doğru adrestesiniz bu  yazıda zararlı madde bağımlılığına ilişkin konuşma metnini bulabilirsiniz.

Değerli arkadaşlarım zararlı maddeler hayatımızın her yerinde mevcuttur. Araba egzoslarından çıkan gazlar, sanayiden çıkan zararlı gazlar ve sularımıza karışan atık maddeler sürekli olarak doğayı kirletmektedir. Bu konuyla ilişkili olan pek çok konu yazılmış ve çizilmiştir.

Madde Bağımlılığı

Doğa önemlidir doğayı korumalıyız doğayı korurken kendimizi de ihmal etmemeliyiz, sigara içen, madde kullanan bir kişinin doğayı kirletmemeliyiz demesi bana hiç samimi gelmiyor. İnsan doğayı sevebilmesi ve koruması için öncelikle kendini sevmesi ve koruması lazım, kendini korumayan insanların doğayı korumaya çalışması bana çok ironik gelen bir durumdur.

Arkadaşlarım, bizler gençler olarak geleceğin iş adamları, öğretmenleri,mühendisleri, avukatları, hakimleriyiz. Bizler çevreyi ve dünyayı değiştirecek gücü kendimizde bulabilmemiz için öncelikle kendimize iyi davranmalı ve kendimizi sevmeliyiz. İşte o zaman önce kendimizi, sonra bölgemizi, şehrimizi, ardından ülkeyi ve büyüyerek giden gücümüz ile dünyayı değiştirebiliriz. Bizler kendimizi sevmediğimiz ve değiştirmeye çalışmadığımız sürece dünyayı değiştiremeyiz ve gelecek nesillere yaşanılmaz bir doğa bırakırız bu da hiç hoş olmayan bir durumdur.

Dostlarım, arkadaşlarım bizler hassas olmalı ve madde kullanımı konusunda çevremizdeki arkadaşlarımızı ve dostlarımızı bilgilendirmeliyiz. Kardeşlerimizi, ağabeylerimiz bizler zaman zaman bilgi vermeli ve bunun zararlarını anlatmalıyız. Gençlerin bu şekilde eriyip gitmesine göz yummamalıyız. Gençler geleceğin teminatlarıdır, gençlerimiz üretim yaparken, bilim yaparken görmeliyiz madde kullanırken değil.

Bu yüzden bizler bu konuda dikkatli olmalı ve daha sağlıklı yaşam için her türlü zararlı madde kullanımından uzak durmalıyız.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here