Manisa Toki Başvuruları 2013-2014

2
105

Manisa ili içinde ikamet eden ve toki evlerinden birine sahip olmak isteyen vatandaşlar için uygun fiyatlı ödemelerle uzun vadeli ev sahibi olmak için manisa ili içinde 1 yıldan az bir süredir ikamet etmiyor daha uzun 1 yıldan daha fazla süredir oturuyor olmanız gerekiyor en baş şartlardan birisi budur.

Onun dışında başvuru tarihleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Başvurular

2 Nisan-28 Haziran 2013 tarihleri arasında yapılacak.

Toplam 110 adet ,konut dapıtılacak olup, kurasız başvuru önceliğine göre yapılacaktır.

Toki Manisa da başvuru şartları

ALT GELİR GRUBU BAŞVURU ŞARTLARI

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

T.C. vatandaşı olması,

Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,
· Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç ) yıldır ikamet ediyor olması veya il/ilçe nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

· Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600 TL. olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.100 TL olarak uygulanacaktır.)

Ayrıca, yukarıdaki başvuru şartlarına sahip olan;
· 1. Kategori olan“Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerinin” ,
· 2. Kategori olan“İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi , Kıbrıs ve Vatani Hizmet Gazilerinin” ,
· 3. Kategori olan “En az %40 Özürlü Vatandaşlarımızın”
· 4. Kategori olan “Diğer alıcı adaylarının”
Başvuruları ayrı olarak 4 kategoride kabul edilecektir.

Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BİLGİ VE BELGELER :

Başvuru sahipleri,

1. Hane halkı gelirinin en fazla net 2.600TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

· Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

· Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri,

Ayrıca,
· Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları “Belgeyi”

· Gaziler’de T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğünden alacakları “Gazi Kimlik Belgesi”ni,

· Özürlü vatandaşlarımız, Özürlüler İdaresi tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlıkheyet raporunu (en az % 40 özürlü olduğuna dair)
İbraz edeceklerdir.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN :
TOKİ Web Sayfası, www.toki.gov.tr ve Bilgi Hattı : 444 86 54

Önceki MakaleÖlüm Aylığı Başvuru Şartları, Dilekçe Örneği
Sonraki MakaleToki Evlerinin Aylık Ödemesi, Taksiti Nekadar ?

2 Yorum Yapıldı

  1. selamın aleykum ,
    Ya bu tokiler alt gelir sahiblerine deniliyor ama 100/10 peşinat deniyor asgari ücretlide ne arar sekiz on binlira peşitanat bir de şu baş vurular elektronik ortamda olsa daha iyi olmazmı.?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz