Mide Yanmasına Ne İyi Gelir ?

0
126

reflüMide yanmasına ne iyi gelir, mide yanması nasıl geçer, sabah uyanınca midem yanıyor, Sabahları uyandığınızda mideniz yanıyor olabilir veya gece uykuda bu durumu yaşıyor olabilirsiniz hatta ve hatta gün içinde sıkça karşı karşıya kalabilirsiniz.

Mide yanmasının çeşitli sebepleri olabilir ancak, ağır yiyecekler asitli yiyecekler mide yanmasını tetikleyen etkenlerin başında gelmektedir.

Kafeinli içecekler, gazlı içecekler, doymuş yağ içeren yiyecekler ve buna benzer ağır yiyecekler mide yanmasını artırabilir.

Mide yanmasından kurtulmak için ise, hafif sebze yemekleri tercih edilebilir, ayrıca yemekten sonra hemen yatmamanız gerekir, yemek yedikten sonra dik olarak oturun ve yatmadan enaz 4 saat öncesine kadar yemek yemeyin.

Ayrıca nikotin yani sigara da mide yanmanızı tetikliyor olabilir, sigaradan kurtulun.. Mide yanmasını geçirmek için, mide yanmasına iyi gelen yiyeceklerden ziyade ilk önce, sorunu ortadan kaldırın yani önce ne yediğinize dikkat edin, mide yanmasını tetikleyici şeyler yemekten kaçının ardından zaten mide yanması azalacak veya geçecektir. Mide yanması şiddetli ve sürekli olarak devam ediyorsa mutlaka doktora gidin.

Sağlıklı günler..

Önceki MakaleKarl Marx Kimdir? Hayatı, Sözleri, Neyin Kurucusu?
Sonraki MakaleProtein İçeren Yiyecekler, Besinler Nelerdir ?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz